најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
17/04/2021 01:07:58 | Активни огласи: 270 | Вчерашни: 44 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (20)
Продавач (12)
Возач (6)
Комерцијалист (5)
Оператор (5)
Продавач/ка во малопродажен објект (5)
Фармацевт (5)
Архитект (4)
Фармацевтски техничар (4)
Шивач/ки (4)
Асистент за продажба (3)
Градежен инженер (3)
Градежен техничар (3)
Доктор/ка (3)
Доставувач (3)
Келнер/ка (3)
Медицинска сестра (3)
Општи работници (3)
Сервисер (3)
Столар (3)
.NET DEVELOPER (2)
Application System Analyst / Programmer (2)
Customer Support Resentative (2)
Logistic Coordinators (2)
Software Developer (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Агент за транспорт (2)
Административен асистент (2)
Администратор (2)
Графички дизајнер (2)
Електричар (2)
Електро инженер (2)
Касиер/ка (2)
Келнер/Шанкер (2)
Лабораториски техничар (2)
Магационер (2)
Маркетинг агент (2)
Машински техничар (2)
Офсет Машинист (2)
Персонал за продажба (2)
Пица мајстор (2)
Помошник во кујна (2)
Проектант (2)
Работник во производство (2)
Ракувач на градежна машина (2)
Сметководител (2)
Технолог (2)
Трговски работник (2)
Account Manager (1)
Android Software Developer (1)
Aвтомеханичар (1)
Business Solutions Developer (1)
C++ Software Engineer (1)
Concept Artist (1)
Consultant (1)
Copy writer (1)
Customer Relations Manager (1)
Digital Marketing Specialist (1)
Driver (1)
Experienced Software Tester (1)
Full Stack Developer (1)
Functional Support Analyst (1)
Human Resources Specialist (1)
ICT / DevOps Manager (1)
Internship (1)
IT Specialist (1)
Lab testing technician (1)
MANAGEMENT ASSISTANT (1)
Medical Doctor (1)
Office Manager (1)
Product Specialist (1)
Project Manager (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales agent (1)
Sales Representative with English (1)
Senior Python Developer (1)
Software Engineer (1)
Software Tester (1)
SQA Engineer (1)
Technical Sales Assistant (1)
Автомеханичар (1)
Агент за продажба (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен работник (1)
Административен референт (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Администратор на апликации за тутунопроизводство (1)
Администратор на база на податоци (1)
Асистент (1)
Асистент за набавки (1)
Асистент за финансии (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Асистент контролор (1)
Брусач (1)
Вулканизер (1)
Генерален менаџер (1)
Геодетски инженер (1)
Готвач (1)
Градежен работник (1)
Градинар (1)
Деловен асистент (1)
Дизајнер (1)
Електромонтер (1)
Заварувач (1)
Земјоделски работници (1)
ИТ Техничар (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Колпортер (1)
Комерцијалист за терен (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Контролор (1)
Коресподент (1)
Кројач (1)
Курир (1)
Лице за логистичка поддршка (1)
логопед (1)
Мајстор (1)
Мајстор за ПВЦ и алуминиум (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машинист (1)
Машински инженер (1)
Медицински техничар (1)
Монтер (1)
Новинар (1)
Оператор во кориснички центар на турски јазик (1)
Оператор на CNC машина (1)
Оператор на линија (1)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (1)
Општ магацински работник (1)
Општ работник (1)
Офицер за човечки ресурси (1)
Помошник Сметководител (1)
Правник (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Програмер (1)
Промотер/ки (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител (1)
Раководител на сектор за контрола на квалитет (1)
Референт за набавка (1)
Референт за фактурирање и кредит контрола (1)
Рецепционер (1)
Салатер (1)
Слаткар (1)
Советник (1)
Соработник (1)
Специјалист за бизнис продажба (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Стоматолошка сестра (1)
Стручен Соработник (1)
Таксист (1)
Тапетар (1)
Телефонски оператор (1)
Техничар (1)
Техничка секретарка (1)
Флексо машинист (1)
Хаусмајстор (1)
Хемиски техничар (1)
Хигиеничар (1)
Хостеса (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Среќни мажи се тие чии особини се подредуваат со нивните струки.
-Francis Bacon
 
Најпопуларни Огласи
Административен асистент
HOLMAK
(4265 прегледи)
Асистент за човечки ресурси
Таск-ХР
(1970 прегледи)
Медицинска сестра
ИНТЕРГИН
(1897 прегледи)
Соработник
Notar Elena Martinova
(1848 прегледи)
Администратор на база на податоци
Нова Пошта
(1634 прегледи)
Ракувач на градежна машина
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1631 прегледи)
Телефонски оператор
Аква Бренд ДОО
(1502 прегледи)
Општи работници
ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО
(1401 прегледи)
Медицинска сестра
bestpeople
(1369 прегледи)
Account Manager for Macedonian Clients
Дооел„Чебрен“
(1299 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 702234
 
ТТ Табак
 
Регион: Велешки,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: ТТ Табак
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Дистрибуција 
Работно Место: Комерцијалист за продажба 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 21/12/2020 
Краен рок за пријавување: 15/02/2021 
Оглас внесен на: 20/12/2020 
Емаил: tt.tabak_veles@yahoo.com 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: tt.tabak_veles@yahoo.com 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 2847 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Фирмата ТТ Табак од Велес која дистрибуира производи за широка потрошувачка,  вработува еден комерцијалист за претпродажба на млечна програма Бучен Козјак , за следните реони: Неготино, Демир Капија, Свети Николе и Кавадарци. Пожелно е кандидатот да биде со место на живеење во овие градови.

Опис на работно место:
-претпродажба на млечни производи на терен
-Педантно ракување со документација
-Одржување на деловен однос со клиентите
-Комуникативност

Потребни квалификации:
-средно образование
-работно искуство на иста или слична позиција
-основно познавање на работа со компјутери
-возачка дозвола Б категорија, активен возач

Потребни особини:
-културен и позитивен пристап кон работата
-одговорност и амбициозност
-фокусираност кон резултати
-контролирана комуникативност

Фирмата нуди:
-солидни и стабилни услови на вработување
-фиксна плата + процент од продажба
-систем на наградување
-континуирани обуки
-службено возило и телефон

Ги покануваме сите заинтересирани какдидати, без оглед на возраст, пол или  обрзование,да аплицираат на следната адреса: tt.tabak_veles@yahoo.com , до 31,01,.2021 година
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
6679
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15520

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата