најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
23/01/2021 05:14:49 | Активни огласи: 215 | Вчерашни: 46 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Продавач (12)
Account Manager for Macedonian Clients (10)
Фармацевт (7)
Продавач/ка во малопродажен објект (6)
Комерцијалист (5)
Општи работници (5)
Фармацевтски техничар (5)
Возач (4)
Дистрибутер (4)
Машински инженер (4)
Програмер (4)
Промотер (4)
Агент за продажба (3)
Доставувач (3)
Келнер/Шанкер (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Неговател/ка (3)
Помошник/чка (3)
Столар (3)
Шивач/ки (3)
CALL CENTER AGENTS (2)
Call Centre Representative (2)
Software Developer (2)
Автомеханичар (2)
Адвокатски приправник (2)
Административно-книговодствен работник (2)
Администратор (2)
Електричар (2)
Комерцијалист за продажба (2)
Комерцијалист за терен (2)
Кувар/ка (2)
Монтер (2)
Наставник (2)
Оператор во магацин (2)
Општ работник (2)
Пекар (2)
Правник (2)
Работник за обезбедување (2)
Сервис Техничар/Инженер (2)
Сервисер (2)
Собар/ka (2)
Специјалист за продажба (2)
Фризер/ка (2)
Account Manager for International Clients (1)
.NET DEVELOPER (1)
ADMINISTRATION / INFORMATION SYSTEMS ASSISTANT (1)
Copy writer (1)
Full Stack Developer (1)
Functional Support Analyst (1)
iOS DEVELOPER (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
Logistic Coordinators (1)
Manager Warehouse/Receiving/Outgoing Goods (1)
Sales & Marketing representative (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
Senior software developer (1)
SEO specialist (1)
Software Tester (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агроном (1)
Административен асистент (1)
Административен референт (1)
Аналитичар (1)
Архитект (1)
Асистент за набавки (1)
Асистент за продажба (1)
Бармен (1)
Бренд Менаџер (1)
Виљушкарист (1)
Водоинсталатер (1)
Воспитувач (1)
Градежен инженер (1)
Електро техничар (1)
Електроавтоматичар (1)
Заварувач (1)
Инсталатер (1)
Козметичарка (1)
Колпортер (1)
Лабораториски техничар (1)
Мајстор (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машинобравари (1)
Медицинска сестра (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер за квалитет (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Наставник по Албански (1)
Одржувач (1)
Оператор (1)
Оператор во кориснички центар на турски јазик (1)
Персонал за продажба (1)
Пица мајстор (1)
Пожарникар (1)
Помошник во кујна (1)
Проект асистент (1)
Промотер/ки (1)
Психолог (1)
Работник во производство (1)
Работник/ци (1)
Разновидно (1)
Раководител (1)
Раководител на Служба за јавни набавки (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за продажба (1)
Садомијач (1)
САП Оператор (1)
Сметководител (1)
Соработник за корпоративни клиенти (1)
специјалист за web design, web development (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Тапетар (1)
Техничар (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Хигиеничар (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Не го троши времето учејќи ги „триковите на тргувањето“. Наместо тоа, учи го тргувањето.
-H. Jackson Brown, Jr.
 
Најпопуларни Огласи
Продавач/ка во малопродажен објект
Грис компани
(3684 прегледи)
Комерцијалист за продажба
Калина Стил ДООЕЛ
(3227 прегледи)
Општи работници
Цермат
(3002 прегледи)
Администратор
ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО
(2690 прегледи)
Административен асистент
Венерас ДООЕЛ
(2557 прегледи)
Комерцијалист за продажба
ТТ Табак
(1963 прегледи)
Лабораториски техничар
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1890 прегледи)
Агент за продажба
Магнифлекс
(1745 прегледи)
Општ работник
ОЗОН дооел
(1727 прегледи)
Продавач/ка во малопродажен објект
Грис компани
(1646 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 702407
 
ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО
 
Регион: Битолски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Металургија 
Работно Место: Машински инженер  
Број на работни места: 2 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 12/01/2021 
Краен рок за пријавување: 01/02/2021 
Оглас внесен на: 11/01/2021 
Емаил: hr@ericorporation.com 
URL: www.ericorporation.com 
Контакт телефон: 071310977 
Поштенски Фах: 185 
Адреса за апликација: ул. Индустриска бр.30 - Битола 
Назнака (референца) на огласот: За оглас Машински инженер во с 
Договор во месеци: 3  
Почеток на работен однос:  
Плата: По договор 
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: • Завршено високо образование – Машински факултет;
• По можност 3 години работно искуство на иста или слична позиција;
• Познавање на Autodesk Inventor (или SolidWorks), AutoCAD, 3D моделирање и изработка на склопови, изработка на 2D технички цртежи за производство;
• Одлично познавање на работа со компјутер (MS Office, CAD, AutoCAD);
• Активно користење на англискиот јазик (пишување и говорење).
_______________________________________________________________________________

• Graduate diploma – Mechanical Engineering;
• At least 3 years of working experience in the same or similar position;
• Knowledge of Autodesk Inventor (or SolidWorks), AutoCAD, 3D modeling and making assemblies, 2D production technical drawings;
• Excellent computer knowledge (MS Office, CAD, AutoCAD);
• Active use of English language (written and spoken).
 
Број на прегледи: 1116 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Почитувани,

Ери Корпорација ДОО – Битола, компанија со странски капитал, еден од најголемите производители и извозници на топлински разменувачи и вентилациски компоненти, со седиште на ул: Индустриска бр.30 - Битола  ( просториите на Фринко - поранешно Фрижидери) има потреба од вработување на високо мотивирани личности кои одговараат на описот за следната работна позиција:

Машински инженер во сектор Индустриски инженеринг

Позицијата нуди:
•    Приклучување кон искусен тим професионалци во динамична и пријатна работна средина;
•    Можност за стекнување на нови знаења и вештини.

Потребни квалификации покрај општите услови предвидени во Законот за работни односи:
•    Завршено високо образование – Машински факултет;
•    По можност 3 години работно искуство на иста или слична позиција;
•    Познавање на Autodesk Inventor (или SolidWorks), AutoCAD, 3D моделирање и изработка на склопови, изработка на 2D технички цртежи за производство;
•    Одлично познавање на работа со компјутер (MS Office, CAD, AutoCAD);
•    Активно користење на англискиот јазик (пишување и говорење).

Лични вештини и карактеристики:
•    Развиени комуникациски и организациони вештини;
•    Способност за самостојна и тимска работа;
•    Прецизност, точност и аналитичен пристап во работењето;
•    Професионален и позитивен однос.

Плата: по договор
Работен однос:  на определено време од 3-12 месеци со можност за обновување.

Потребни документи :
            - Писмо за интерeс на англиски јазик;
            - Биографија (CV) на англиски јазик;
            - Фотографија не постара од шест месеци;
            - Диплома за завршен факултет.
          
Почитувани апликанти, доколку сте заинтересирани за работната позиција испратете ги погоре наведените документи со назнака за “Машински инженер во сектор Индустриски инженеринг” објаснувајќи ја Вашата погодност за оваа работна позиција на нашиот e-mail: hr@ericorporation.com

Одбраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

Ви благодариме за Вашиот интерес.
_______________________________________________________________________________

Dear applicants,

Eri Corporation as one of the largest manufacturers of heat exchangers and ventilation components with its head office at Str. "Industriska" no. 30 in Bitola has a need for a highly motivated individuals that fits the description of the following job position:

Mechanical Engineer in Industrial Engineering Department

The position offers:
• Joining an experienced team of professionals in a dynamic and enjoyable work environment;
• Opportunity to acquire new skills and knowledge.

Required qualifications, except the general conditions provided by the Labor Law are:
• Graduate diploma – Mechanical Engineering;
• At least 3 years of working experience in the same or similar position;
• Knowledge of Autodesk Inventor (or SolidWorks), AutoCAD, 3D modeling and making assemblies, 2D production technical drawings;
• Excellent computer knowledge (MS Office, CAD, AutoCAD);  
• Active use of English language (written and spoken).

Personal skills and characteristics:
• Excellent communication and organizational skills;                                                                                                                              
• Ability to work independently and in a team;
• Precision, accuracy and analytical approach to work;
• Devoted to work, with а cheerful spirit;

Salary: by agreement.
Contract Duration: 3-12 months with possibility of renewal.

Required documents:
- Letter of Interest;
- CV;
- Recently taken photo of the candidate;
- Graduate Diploma

Dear applicants, if you are interested in this job position, please send us the above mentioned documents, with reference for " Mechanical Engineer in Industrial Engineering Department ", explaining your suitability for this job position to our e-mail: hr@ericorporation.com

Selected applicants will be invited to interview.

Тhank you for your interest.

 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
15006
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15414

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата