најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
08/03/2021 05:04:50 | Активни огласи: 297 | Вчерашни: 15 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (22)
Продавач (13)
Комерцијалист (11)
Мерчендајзер (10)
Возач (7)
Административен асистент (6)
Магационер (5)
.NET DEVELOPER (4)
Келнер/ка (4)
Келнер/Шанкер (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Монтер (4)
Оператор (4)
Продавач/ка во малопродажен објект (4)
Промотер (4)
Сметководител (4)
Столар (4)
SENIOR .NET DEVELOPER (3)
Административен работник (3)
Администратор (3)
Дистрибутер (3)
Доктор/ка (3)
Електро инженер (3)
Медицинска сестра (3)
Општи работници (3)
Програмер (3)
Сервисер (3)
Фармацевтски техничар (3)
Шивач/ки (3)
Customer Care Agent (2)
Customer Support Resentative (2)
Software Developer (2)
Агент за продажба (2)
Адвокатски приправник (2)
Архитект (2)
Асистент за продажба (2)
Геодетски инженер (2)
Градежен инженер (2)
Градежен техничар (2)
Дефектолог (2)
Диспечер/ка (2)
Дистрибутер/Магационер (2)
Електричар (2)
Медицински техничар (2)
Механичар (2)
Неговател/ка (2)
Општ работник (2)
Персонал за продажба (2)
Правник (2)
Работник во производство (2)
Советник (2)
Специјалист за кредитирање (2)
Трговски работник (2)
Фармацевт (2)
Account Manager for International Clients (1)
.Net Core Програмер (Senior и Middle) (1)
Account Assistant (1)
accounts/office administrators (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Aгент за осигурување (1)
C++ Software Engineer (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Specialist fluent in French (1)
Database Developer (1)
Functional Support Analyst (1)
Head of Customer Support (1)
ICT / DevOps Manager (1)
IT Specialist (1)
IT support specialist (1)
Junior Developer (1)
Logistic Coordinators (1)
Network engineer (1)
Project Manager (1)
Sales & Marketing representative (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
Senior C++ Software Developer (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Senior QA Analyst (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агроном (1)
Адвокат (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Асистент за финансии (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Асистент на менаџер (1)
Бармен (1)
Бравар (1)
Вулканизер (1)
Генерален менаџер (1)
Гинеколошко-акушерски сестра (1)
Главен сметководител (1)
Готвач (1)
Градежен работник (1)
Графички дизајнер (1)
Деловен секретар (1)
Доставувач (1)
Економист (1)
Експерт (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електромашински инженер (1)
Електромашински Техничар (1)
Електроничар (1)
Заварувач (1)
Земјоделски работници (1)
Инженер (1)
Комерцијалист за продажба (1)
Координатор со клиенти (1)
Лабораториски техничар (1)
Лице за чување (1)
Мајстор (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машински инженер (1)
Машински инженер / Комерцијалист (1)
Менаџер за квалитет (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Менаџер за продажба (1)
Молер (1)
Одговорно лице за царински постапки (1)
Одржувач (1)
Оператор на CNC машина (1)
Општ магацински работник (1)
Пакувач (1)
Помошник Сметководител (1)
Помошник/чка (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Програмски асистент (1)
Проектант/програмер (1)
Промотер/ки (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за транспорт (1)
Рецепционер (1)
Сервис-Инженер за техничка поддршка на ИКТ опрема (1)
Слаткар (1)
Соработник (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за Квалитет (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Специјалист за техничка поддршка (1)
Специјалист за финансиско известување (1)
Стручен Соработник (1)
Таксист (1)
Телефонски оператор (1)
Хигиеничар (1)
Хотелски персонал (1)
Чувар (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Луѓето не ги избираат нивните кариери; тие се заробени од нив.
-John Dos Passos
 
Најпопуларни Огласи
Пакувач
фејдом фурнитуре
(3424 прегледи)
Административен асистент
Венерас ДООЕЛ
(2773 прегледи)
Асистент на менаџер
Руски Транс
(2722 прегледи)
Административен работник
сметководство
(2407 прегледи)
Општ работник
ДООЕЛ ГОЦИС
(2385 прегледи)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT
Medical Advance
(2059 прегледи)
Специјалист за обезбедување на локации
Нова Мастер Комуникации
(1984 прегледи)
Административен работник
Профекс Консалтинг Плус
(1811 прегледи)
Административен асистент
ЕУРО - ТЕКНИКА
(1781 прегледи)
Асистент за финансии
Huawei
(1694 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 702665
 
ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО
 
Регион: Битолски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Металургија 
Работно Место: Машински инженер  
Број на работни места: 2 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 01/02/2021 
Краен рок за пријавување: 28/02/2021 
Оглас внесен на: 29/01/2021 
Емаил: hr@ericorporation.com 
URL: www.ericorporation.com 
Контакт телефон: 071310977 
Поштенски Фах: 185 
Адреса за апликација: ул. Индустриска бр.30 - Битола 
Назнака (референца) на огласот: За оглас Машински инженер 
Договор во месеци: 3  
Почеток на работен однос:  
Плата: По договор 
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: • Завршено високо образование – Машински факултет;
• По можност 3 години работно искуство на иста или слична позиција;
• Познавање на Autodesk Inventor (или SolidWorks), AutoCAD, 3D моделирање и изработка на склопови, изработка на 2D технички цртежи за производство;
• Одлично познавање на работа со компјутер (MS Office, CAD, AutoCAD);
• Активно користење на англискиот јазик (пишување и говорење).
________________________________________________________________________________

• Graduate diploma – Mechanical Engineering;
• At least 3 years of working experience in the same or similar position;
• Knowledge of Autodesk Inventor (or SolidWorks), AutoCAD, 3D modeling and making assemblies, 2D production technical drawings;
• Excellent computer knowledge (MS Office, CAD, AutoCAD);
• Active use of English language (written and spoken).
 
Број на прегледи: 1754 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Почитувани,

Ери Корпорација ДОО – Битола, компанија со странски капитал, еден од најголемите производители и извозници на топлински разменувачи и вентилациски компоненти, со седиште на ул: Индустриска бр.30 - Битола  ( просториите на Фринко - поранешно Фрижидери) има потреба од вработување на високо мотивирани личности кои одговараат на описот за следната работна позиција:

Машински инженер во сектор Индустриски инженеринг

Позицијата нуди:
•    Приклучување кон искусен тим професионалци во динамична и пријатна работна средина;
•    Можност за стекнување на нови знаења и вештини.

Потребни квалификации покрај општите услови предвидени во Законот за работни односи:
•    Завршено високо образование – Машински факултет;
•    По можност 3 години работно искуство на иста или слична позиција;
•    Познавање на Autodesk Inventor (или SolidWorks), AutoCAD, 3D моделирање и изработка на склопови, изработка на 2D технички цртежи за производство;
•    Одлично познавање на работа со компјутер (MS Office, CAD, AutoCAD);
•    Активно користење на англискиот јазик (пишување и говорење).

Лични вештини и карактеристики:
•    Развиени комуникациски и организациони вештини;
•    Способност за самостојна и тимска работа;
•    Прецизност, точност и аналитичен пристап во работењето;
•    Професионален и позитивен однос.

Плата: по договор
Работен однос:  на определено време од 3-12 месеци со можност за обновување.

Потребни документи :
            - Писмо за интерeс на англиски јазик;
            - Биографија (CV) на англиски јазик;
            - Фотографија не постара од шест месеци;
            - Диплома за завршен факултет.
          
Почитувани апликанти, доколку сте заинтересирани за работната позиција испратете ги погоре наведените документи со назнака за “Машински инженер во сектор Индустриски инженеринг” објаснувајќи ја Вашата погодност за оваа работна позиција на нашиот e-mail: hr@ericorporation.com
Одбраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.
Ви благодариме за Вашиот интерес.
_____________________________________________________________________________

Dear applicants,

Eri Corporation as one of the largest manufacturers of heat exchangers and ventilation components with its head office at Str. "Industriska" no. 30 in Bitola has a need for a highly motivated individuals that fits the description of the following job position:

Mechanical Engineer in Industrial Engineering Department

The position offers:
• Joining an experienced team of professionals in a dynamic and enjoyable work environment;
• Opportunity to acquire new skills and knowledge.

Required qualifications, except the general conditions provided by the Labor Law are:
• Graduate diploma – Mechanical Engineering;
• At least 3 years of working experience in the same or similar position;
• Knowledge of Autodesk Inventor (or SolidWorks), AutoCAD, 3D modeling and making assemblies, 2D production technical drawings;
• Excellent computer knowledge (MS Office, CAD, AutoCAD);  
• Active use of English language (written and spoken).

Personal skills and characteristics:
• Excellent communication and organizational skills;                                                                                                                              
• Ability to work independently and in a team;
• Precision, accuracy and analytical approach to work;
• Devoted to work, with а cheerful spirit;

Salary: by agreement.
Contract Duration: 3-12 months with possibility of renewal.

Required documents:
- Letter of Interest;
- CV;
- Recently taken photo of the candidate;
- Graduate Diploma

Dear applicants, if you are interested in this job position, please send us the above mentioned documents, with reference for " Mechanical Engineer in Industrial Engineering Department ", explaining your suitability for this job position to our e-mail: hr@ericorporation.com
Selected applicants will be invited to interview.
Тhank you for your interest.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1128
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15489

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата