најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
08/03/2021 03:41:32 | Активни огласи: 297 | Вчерашни: 15 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (22)
Продавач (13)
Комерцијалист (11)
Мерчендајзер (10)
Возач (7)
Административен асистент (6)
Магационер (5)
.NET DEVELOPER (4)
Келнер/ка (4)
Келнер/Шанкер (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Монтер (4)
Оператор (4)
Продавач/ка во малопродажен објект (4)
Промотер (4)
Сметководител (4)
Столар (4)
SENIOR .NET DEVELOPER (3)
Административен работник (3)
Администратор (3)
Дистрибутер (3)
Доктор/ка (3)
Електро инженер (3)
Медицинска сестра (3)
Општи работници (3)
Програмер (3)
Сервисер (3)
Фармацевтски техничар (3)
Шивач/ки (3)
Customer Care Agent (2)
Customer Support Resentative (2)
Software Developer (2)
Агент за продажба (2)
Адвокатски приправник (2)
Архитект (2)
Асистент за продажба (2)
Геодетски инженер (2)
Градежен инженер (2)
Градежен техничар (2)
Дефектолог (2)
Диспечер/ка (2)
Дистрибутер/Магационер (2)
Електричар (2)
Медицински техничар (2)
Механичар (2)
Неговател/ка (2)
Општ работник (2)
Персонал за продажба (2)
Правник (2)
Работник во производство (2)
Советник (2)
Специјалист за кредитирање (2)
Трговски работник (2)
Фармацевт (2)
Account Manager for International Clients (1)
.Net Core Програмер (Senior и Middle) (1)
Account Assistant (1)
accounts/office administrators (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Aгент за осигурување (1)
C++ Software Engineer (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Specialist fluent in French (1)
Database Developer (1)
Functional Support Analyst (1)
Head of Customer Support (1)
ICT / DevOps Manager (1)
IT Specialist (1)
IT support specialist (1)
Junior Developer (1)
Logistic Coordinators (1)
Network engineer (1)
Project Manager (1)
Sales & Marketing representative (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
Senior C++ Software Developer (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Senior QA Analyst (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агроном (1)
Адвокат (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Асистент за финансии (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Асистент на менаџер (1)
Бармен (1)
Бравар (1)
Вулканизер (1)
Генерален менаџер (1)
Гинеколошко-акушерски сестра (1)
Главен сметководител (1)
Готвач (1)
Градежен работник (1)
Графички дизајнер (1)
Деловен секретар (1)
Доставувач (1)
Економист (1)
Експерт (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електромашински инженер (1)
Електромашински Техничар (1)
Електроничар (1)
Заварувач (1)
Земјоделски работници (1)
Инженер (1)
Комерцијалист за продажба (1)
Координатор со клиенти (1)
Лабораториски техничар (1)
Лице за чување (1)
Мајстор (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машински инженер (1)
Машински инженер / Комерцијалист (1)
Менаџер за квалитет (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Менаџер за продажба (1)
Молер (1)
Одговорно лице за царински постапки (1)
Одржувач (1)
Оператор на CNC машина (1)
Општ магацински работник (1)
Пакувач (1)
Помошник Сметководител (1)
Помошник/чка (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Програмски асистент (1)
Проектант/програмер (1)
Промотер/ки (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за транспорт (1)
Рецепционер (1)
Сервис-Инженер за техничка поддршка на ИКТ опрема (1)
Слаткар (1)
Соработник (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за Квалитет (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Специјалист за техничка поддршка (1)
Специјалист за финансиско известување (1)
Стручен Соработник (1)
Таксист (1)
Телефонски оператор (1)
Хигиеничар (1)
Хотелски персонал (1)
Чувар (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Кога се е кажано и направено, монотонијата може, после се, да биде најдобар предуслов за креација.
-Margaret Sackville
 
Најпопуларни Огласи
Пакувач
фејдом фурнитуре
(3421 прегледи)
Административен асистент
Венерас ДООЕЛ
(2771 прегледи)
Асистент на менаџер
Руски Транс
(2722 прегледи)
Административен работник
сметководство
(2404 прегледи)
Општ работник
ДООЕЛ ГОЦИС
(2385 прегледи)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT
Medical Advance
(2058 прегледи)
Специјалист за обезбедување на локации
Нова Мастер Комуникации
(1984 прегледи)
Административен работник
Профекс Консалтинг Плус
(1809 прегледи)
Административен асистент
ЕУРО - ТЕКНИКА
(1778 прегледи)
Асистент за финансии
Huawei
(1692 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 703021
 
Медис Македонија ДООЕЛ Скопје
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Медис Македонија ДООЕЛ Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Фармација 
Работно Место: Стручен Соработник 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 22/02/2021 
Краен рок за пријавување: 08/03/2021 
Оглас внесен на: 22/02/2021 
Емаил: APPLY 
URL: APPLY 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: • VII степен диплома по природни науки (фармација, медицина, стоматологија, хемија, биологија),
• високо ниво на самостојност и самоорганизираност,
• фокус на перформансите, доверливост и проактивност,
• работа на терен со патувања,
• познавање на англиски јазик,
• работа со компјутери (MS Office),
• возачка дозвола Б-категорија.
 
Број на прегледи: 1500 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Медис Македонија дооел Скопје е дел од меѓународната
компанија Медис со седиште во Љубљана, Словенија. Веќе 30
години се занимаваме со маркетинг на иновативни лекови и
медицински средства. Со повеќе од 350 високообразувани
стручни кадри, во 15 држави од централна Европа и на
Балканот oстваруваме одлични резултати и сме водечка
компанија во полето на медицинскиот маркетинг. Ги 350+ снабдуваме со производи здравствените системи во овие земји. вработени Задоволството и ангажманот на вработените ни се најважни во работата.

Стручен соработник за промоција на лекови, ОТЦ препарати и диететски суплементи (м/ж) за неопределено време
Аплицирајте до: 8. 03. 2021

Нудиме:
• стручна, одговорна, креативна работа во динамичен тим,
во позитивна средина и иновативно работно опкружување
во успешна фармацевтска компанија,
• дополнителни едукации и континуиран развој на стручен и
личен план,
• работа со висококвалитетни производи,
• стимулативна заработка, возило и одлични средства за
работа.
Бараме самостојни кандидати, кои со задоволство сакаат да работат на терен, со деловна ориентираност, брзо откривање и искористување на нови можности, како и способност за усвојување на стручно и комерцијално подрачје на работа.

Одговорности:
Информирање на стручната јавност за производите преку редовни посети на лекари и фармацевти, организирање на едукации и локални состаноци. Ќе бидете одговорни за реализција, анализа и следење на продажбата, градење и унапредување на односите со клиентите, што од Вас ќе бара стручност, како и комуникациски и преговарачки способности.

Услови кои треба да ги исполнувате:
• VII степен диплома по природни науки (фармација, медицина, стоматологија, хемија, биологија),
• високо ниво на самостојност и самоорганизираност,
• фокус на перформансите, доверливост и проактивност,
• работа на терен со патувања,
• познавање на англиски јазик,
• работа со компјутери (MS Office),
• возачка дозвола Б-категорија.
Предност имаат кандидати кои:
• се вредни и фокусирани на постигнување на целите,
• проактивно соработуваат со цел унапредување на
резултатите од работата,
• одлично комуницираат,
• имаат висок ниво на самостојност и самоорганизираност,
• сакаат динамична работа на терен.

Доколку сметате дека сте вистинскиот кандидат за нас, испратете ни го Вашето мотивациско писмо и кратка биографија најкасно до 08.03.2021 преку формуларот на веб страната www.medis.health, кој може да го најдете во делот Our Talents. За сите поважни услови за вработувањето ќе имате прилика да се договорите на разговор. Пожелно е вашето CV да биде на латиница.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
638
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15489

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата