најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
11/04/2021 12:37:18 | Активни огласи: 263 | Вчерашни: 37 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (18)
Продавач (11)
Архитект (6)
Оператор (5)
Продавач/ка во малопродажен објект (5)
Фармацевт (5)
Возач (4)
Комерцијалист (4)
Сервисер (4)
Столар (4)
Шивач/ки (4)
Административен асистент (3)
Аналитичар (3)
Асистент за продажба (3)
Дистрибутер/Магационер (3)
Келнер/ка (3)
Контролор (3)
Лабораториски техничар (3)
Медицинска сестра (3)
Медицински техничар (3)
Општи работници (3)
Раководител (3)
Сметководител (3)
Стоматолошка сестра (3)
Фармацевтски техничар (3)
Application System Analyst / Programmer (2)
Call Centre Representative (2)
Customer Support Resentative (2)
Logistic Coordinators (2)
Project Manager (2)
Software Developer (2)
Агент за транспорт (2)
Административен работник (2)
Градежен инженер (2)
Доктор/ка (2)
Доставувач (2)
Електричар (2)
Електро инженер (2)
Касиер/ка (2)
Келнер/Шанкер (2)
Комерцијалист за продажба (2)
Магационер (2)
Маркетинг агент (2)
Машински инженер (2)
Офсет Машинист (2)
Пица мајстор (2)
Помошник Сметководител (2)
Програмер (2)
Работник во производство (2)
Тапетар (2)
Account Manager for International Clients (1)
.Net Core Програмер (Senior и Middle) (1)
.NET DEVELOPER (1)
.Net Software Developer (1)
Account Manager (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Android Software Developer (1)
Aвтомеханичар (1)
C++ Software Engineer (1)
Concept Artist (1)
Consultant (1)
Copy writer (1)
Digital Marketing Specialist (1)
Driver (1)
Full Stack Developer (1)
Functional Support Analyst (1)
Human Resources Specialist (1)
Lab testing technician (1)
MANAGEMENT ASSISTANT (1)
Office Manager (1)
Product Specialist (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales Representative with English (1)
Senior C++ Software Developer (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Senior QA Analyst (1)
Software Tester (1)
SQA Engineer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за продажба (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Адвокатски приправник (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Администратор (1)
Администратор за online продажба (1)
Администратор на база на податоци (1)
Асистент (1)
Асистент за финансии (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Брусач (1)
Вулканизер (1)
Генерален менаџер (1)
Геодетски инженер (1)
Готвач (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Градинар (1)
Графички дизајнер (1)
Дефектолог (1)
Дизајнер (1)
Електро техничар (1)
Електромашински инженер (1)
Електромонтер (1)
Заварувач (1)
Земјоделски работници (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Кројач (1)
Курир (1)
Лице за безбедност и заштита при работа (1)
логопед (1)
Мајстор (1)
Мајстор за ПВЦ и алуминиум (1)
Машински техничар (1)
Медицински соработник (1)
Монтер (1)
Новинар (1)
Оператор во кориснички центар на турски јазик (1)
Оператор на CNC машина (1)
Оператор на линија (1)
Општ магацински работник (1)
Општ работник (1)
Офицер за човечки ресурси (1)
Пакувач (1)
Помошник во кујна (1)
Правник (1)
Промотер/ки (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител на сектор за контрола на квалитет (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за транспорт (1)
Рецепционер (1)
Слаткар (1)
Советник (1)
Соработник (1)
Специјалист за бизнис продажба (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Стручен Соработник (1)
Таксист (1)
Текстописец (1)
Телефонски оператор (1)
Технолог (1)
Флексо машинист (1)
Хаусмајстор (1)
Хостеса (1)
Хотелски персонал (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Ако сметаш дека си неопходен, стави го прстот во чаша со вода, извлечи го и обрни внимание на дупката што ја остави.
-Anonymous
 
Најпопуларни Огласи
Административен асистент
HOLMAK
(3554 прегледи)
Специјалист за обезбедување на локации
Нова Мастер Комуникации
(2903 прегледи)
Пакувач
КАМФУД ДООЕЛ
(2205 прегледи)
Соработник
Notar Elena Martinova
(1650 прегледи)
Хотелски персонал
Хотел МИРРОР Скопје
(1633 прегледи)
Асистент за човечки ресурси
Таск-ХР
(1626 прегледи)
Ракувач на градежна машина
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1583 прегледи)
Медицинска сестра
ИНТЕРГИН
(1454 прегледи)
Лабораториски техничар
Трули Нолен НМ
(1435 прегледи)
Медицински соработник
Medikoteka DOOEL Skopje
(1371 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 703592
 
ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО
 
Регион: Битолски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Металургија 
Работно Место: Електромашински инженер 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 01/04/2021 
Краен рок за пријавување: 14/04/2021 
Оглас внесен на: 31/03/2021 
Емаил: hr@ericorporation.com 
URL: www.ericorporation.com 
Контакт телефон: 071310977 071265525 
Поштенски Фах: 185 
Адреса за апликација: ул. Индустриска бр.30 - Битола 
Назнака (референца) на огласот: За оглас Машински/Електро инже 
Договор во месеци: 1  
Почеток на работен однос:  
Плата: По договор 
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: • Завршено високо образование – Машински или Електро Инженер / Технички факултет;
• По можност 2 години работно искуство на иста или слична позиција од областа на контрола на квалитет;
• Познавање на Autodesk Inventor (или SolidWorks), AutoCAD, 3D моделирање и изработка на склопови, изработка на 2D технички цртежи за производство ќе се смета за предност;
• Одлично познавање на работа со компјутер (MS Office, CAD, AutoCAD);
• Одлично познавање и активно користење на англискиот јазик (пишување и говорење);
• Искуство со имплементација на ISO9001/14001 ќе се смета за предност;
________________________________________________________________________________

• Graduate diploma – Mechanical or Electrical Engineer / Faculty of Technical Sciences;
• At least 2 years of working experience in the same or similar position in the field of quality control;
• Knowledge of Autodesk Inventor (or SolidWorks), AutoCAD, 3D modeling and making assemblies, 2D production technical drawings will be considered an advantage;
• Excellent computer knowledge (MS Office, CAD, AutoCAD);
• Excellent knowledge and active use of English language (written and spoken);
• Experience with ISO9001 / 14001 implementation will be considered an advantage;
 
Број на прегледи: 513 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Почитувани,
Ери Корпорација ДОО – Битола, компанија со странски капитал, еден од најголемите производители и извозници на топлински разменувачи и вентилациски компоненти, со седиште на ул: Индустриска бр.30 - Битола  ( просториите на Фринко - поранешно Фрижидери) има потреба од вработување на високо мотивирани личности кои одговараат на описот за следната работна позиција:

                                Машински/Електро инженер во сектор за Контрола на квалитет

Позицијата нуди:
•    Приклучување кон искусен тим професионалци во динамична и пријатна работна средина;
•    Можност за стекнување на нови знаења и вештини.

Потребни квалификации покрај општите услови предвидени во Законот за работни односи:
•    Завршено високо образование – Машински или Електро Инженер / Технички факултет;
•    По можност 2 години работно искуство на иста или слична позиција од областа на контрола на квалитет;
•    Познавање на Autodesk Inventor (или SolidWorks), AutoCAD, 3D моделирање и изработка на склопови, изработка на 2D технички цртежи за производство ќе се смета за предност;
•    Одлично познавање на работа со компјутер (MS Office, CAD, AutoCAD);
•    Одлично познавање и активно користење на англискиот јазик (пишување и говорење);
•    Искуство со имплементација на ISO9001/14001 ќе се смета за предност;

Лични вештини и карактеристики:
•    Развиени комуникациски и организациони вештини;
•    Способност за самостојна и тимска работа;
•    Прецизност, точност и аналитичен пристап во работењето;
•    Професионален и позитивен однос.

Плата: по договор
Работен однос:  на определено време од 3-12 месеци со можност за обновување.

Потребни документи :
            - Писмо за интерeс;
            - Биографија (CV);
            - Фотографија не постара од шест месеци;
            - Диплома за завршен факултет.
          
Почитувани апликанти, доколку сте заинтересирани за работната позиција испратете ги погоре наведените документи со назнака за “Машински/Електро инженер во сектор за Контрола на квалитет” објаснувајќи ја Вашата погодност за оваа работна позиција на нашиот e-mail: hr@ericorporation.com
Одбраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.
Ви благодариме за Вашиот интерес.
_____________________________________________________________________________

Dear applicants,
Eri Corporation as one of the largest manufacturers of heat exchangers and ventilation components with its head office at Str. "Industriska" no. 30 in Bitola has a need for a highly motivated individuals that fits the description of the following job position:

                                  Mechanical/Electrical Engineer in Quality control Department

The position offers:
• Joining an experienced team of professionals in a dynamic and enjoyable work environment;
• Opportunity to acquire new skills and knowledge.

Required qualifications, except the general conditions provided by the Labor Law are:
• Graduate diploma – Mechanical or Electrical Engineer / Faculty of Technical Sciences;
• At least 2 years of working experience in the same or similar position in the field of quality control;
• Knowledge of Autodesk Inventor (or SolidWorks), AutoCAD, 3D modeling and making assemblies, 2D production technical drawings will be considered an advantage;
• Excellent computer knowledge (MS Office, CAD, AutoCAD);  
• Excellent knowledge and active use of English language (written and spoken);
• Experience with ISO9001 / 14001 implementation will be considered an advantage;

Personal skills and characteristics:
• Excellent communication and organizational skills;                                                                                                                              
• Ability to work independently and in a team;
• Precision, accuracy and analytical approach to work;
• Devoted to work, with а cheerful spirit;

Salary: by agreement.
Contract Duration: 3-12 months with possibility of renewal.

Required documents:
- Letter of Interest;
- CV;
- Recently taken photo of the candidate;
- Graduate Diploma

Dear applicants, if you are interested in this job position, please send us the above mentioned documents, with reference for " Mechanical/Electrical Engineer in Quality control Department ", explaining your suitability for this job position to our e-mail: hr@ericorporation.com
Selected applicants will be invited to interview.
Тhank you for your interest.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2416
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15520

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата