најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
16/10/2021 09:49:47 | Активни огласи: 304 | Вчерашни: 48 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Продавач (14)
Account Manager for Macedonian Clients (13)
Возач (9)
Продавач/ка во малопродажен објект (7)
Агент за продажба (6)
Адвокатски приправник (6)
Градежен инженер (6)
Доставувач (6)
Customer Service Representative (5)
Келнер/Шанкер (5)
Комерцијалист (5)
Општи работници (5)
Електричар (4)
Медицинска сестра (4)
Оператор (4)
Пакувач (4)
Референт за продажба (4)
Сервисер (4)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (3)
Асистент за продажба (3)
Бравар (3)
Дистрибутер (3)
Електро инсталатер (3)
Келнер/ка (3)
Општ работник (3)
Персонал за продажба (3)
Помошник Сметководител (3)
Промотер/ки (3)
Раководител (3)
Стручен Соработник (3)
Хигиеничар (3)
Шивач/ки (3)
Business Solutions Developer (2)
Driver (2)
Functional Support Analyst (2)
Sales Assistant (2)
Агент за недвижности (2)
Административен асистент (2)
Административен работник (2)
Администратор (2)
Асистент (2)
Водоинсталатер (2)
Воспитувач (2)
Готвач (2)
Дизајнер (2)
Доктор/ка (2)
Информатичар (2)
Касиер/ка (2)
Комерцијалист/Дистрибутер (2)
Кредитен референт  (2)
Магационер (2)
Машинист (2)
Машинист за управување со багер (2)
Машински инженер (2)
Општ магацински работник (2)
Општи работници и возач (2)
Перач/ка (2)
Работник во производство (2)
Сметководител (2)
Собар/ka (2)
Столар (2)
Тапетар (2)
Телефонски оператор (2)
Царински декларант (2)
ADMINISTRATIVE OFFICER (1)
Advertising Sales Agent (1)
Business Intelligence Analysts/Developers (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Customer Care Agent (1)
Customer Support Specialist fluent in French (1)
Data Collection and Analysist (1)
Database Developer (1)
Helpdesk Support Tech II (1)
ICT / DevOps Manager (1)
IT Help Desk Administrator (1)
IT Specialist (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
Junior PYTHON Web Developer Backend/Frontend (1)
PHP DEVELOPER (1)
PHP Senior Developer (1)
Plant Manager (1)
Project Manager (1)
Quality assurance (1)
Sales Manager (1)
SALES SPECIALIST (B2C) (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SharePoint .NET Developer (1)
Software Developer (1)
Software Engineer (1)
SUPPORT SPECIALIST (1)
Transport and Customs Administrator (1)
Автомеханичар (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Аналитичар (1)
Асистент професор по англиски јазик (1)
Аудитор/Оценувач за IT Стандарди (1)
Благајник (1)
Виљушкарист (1)
Геодетски инженер (1)
Графички дизајнер (1)
Дефектолог (1)
Едукатор (1)
Економист (1)
Заварувач (1)
Земјоделски работници (1)
Информатичари и програмери (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Козметичарка (1)
Комерцијалист (референт за продажба) (1)
Комерцијалист за продажба (1)
Контролор (1)
Кројач (1)
Кувар/ка (1)
Лабораториски техничар (1)
Маркетинг асистент (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Медицински персонал (1)
Медицински претставник (1)
Менаџерски позиции (1)
Механичар (1)
Молер (1)
Монтер (1)
Обезбедувач (1)
Персонал (1)
Правник (1)
Приправник (1)
Програмер (1)
Проект менаџер (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител на продажен тим (1)
Раководител на производство и монтажа (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Референт за фактурирање и кредит контрола (1)
Рецепционер (1)
Салатер (1)
Систем администратор (1)
СОРАБОТНИК ПРОЕКТАНТ/ АРХИТЕКТ (1)
Специјалист за софтвер (1)
Специјалист за техничка поддршка (1)
Стоматолог (1)
Супервизор (1)
Технички координатор (1)
Урбанист (1)
Фармацевт (1)
Фармацевтски техничар (1)
Физио-терапевт (1)
Шалтерски работник (1)
Шанкер/ка (1)
Шеф (1)
Шеф на ресторан (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Човечкиот ум реагира на нова идеја на начин како што телото реагира на чуден протеин - ја отфрла.
-P. B. Medawar
 
Најпопуларни Огласи
Возач
Минекс Гроуп дооел Скопје
(4234 прегледи)
Администратор
ПЗУ САНТЕ ПЛУС ГРОУП
(2947 прегледи)
Customer Service Representative
Супорт & Солушонс центер МК
(2693 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
ЕДС ДООЕЛ
(2495 прегледи)
Комерцијалист
Минекс Гроуп дооел Скопје
(2011 прегледи)
Медицинска сестра
Ординација д-р Анчевски
(1743 прегледи)
Database Developer
Супорт & Солушонс центер МК
(1634 прегледи)
Магационер
Минекс Гроуп дооел Скопје
(1556 прегледи)
Возач
ФРЕШ ФРУИТС
(1502 прегледи)
Пакувач
.
(1465 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 705056
 
Алфа Електроник
 
Регион: Битолски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Алфа Електроник
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Електроника и Телекомуникации 
Работно Место: Асистент за продажба  
Број на работни места: 2 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 08/07/2021 
Краен рок за пријавување: 30/07/2021 
Оглас внесен на: 07/07/2021 
Емаил: contact@alfaelektronik.mk 
URL: www.alfaelektronik.com.mk 
Контакт телефон: 075-251-254 
Поштенски Фах: 7000 
Адреса за апликација: Булевар 1ви мај 56 - Битола 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Потребни особини кои лицето треба да ги поседува:
• Љубезност
• Комуникативност
• Способност за тимска работа
• Желба за константно надоградување
• Лојалност
• За предност ќе се смета основно познавање на електриката или електрониката.
 
Број на прегледи: 1761 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Персонал за продажба (м/ж)
Алфа Електроник има потреба од персонал за продажба.
За пријавување потребно е да се приложи CV (со прикачена фотографија) во Алфа Електроник на Булевар 1-ви Мај бр.56 -  Битола( кај Црн Мост) или да се испрати на емаил: contact@alfaelektronik.mk
Информации на: моб. 075 251 254
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
5063
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15785

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата