најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
08/12/2021 07:00:21 | Активни огласи: 242 | Вчерашни: 39 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (9)
Продавач (9)
Градежен инженер (5)
Комерцијалист (5)
Општи работници (5)
Административен работник (4)
Возач (4)
Касиер/ка (4)
Келнер/Шанкер (4)
Неговател/ка (4)
Рецепционер (4)
Фармацевтски техничар (4)
SENIOR IT/TELECOM RECRUITER (3)
Административен асистент (3)
Администратор (3)
Дистрибутер (3)
Електро инженер (3)
Машински инженер (3)
Оператор (3)
Продавач/ка во малопродажен објект (3)
Советник (3)
Хаусмајстор (3)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (2)
Software Developer (2)
Готвач (2)
Доктор/ка (2)
Доставувач (2)
Електричар (2)
Земјоделски работници (2)
Инженер (2)
Келнер/ка (2)
Комерцијалист за терен (2)
Кувар/ка (2)
Магационер (2)
Медицинска сестра (2)
Медицински персонал (2)
Механичар (2)
Општ магацински работник (2)
Пакувач (2)
Помошник Сметководител (2)
Раководител (2)
Столар (2)
Стручен Соработник (2)
Техничар (2)
Физио-терапевт (2)
Application System Analyst/Programmer (1)
Business Development Officer (1)
Business Intelligence Analysts/Developers (1)
Business Solutions Developer (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Call for resumes (1)
Customer Care Agent (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Resentative (1)
Database Developer (1)
Digital Marketing Specialist (1)
Driver (1)
Experienced Software Tester (1)
Full Stack Developer (1)
Helpdesk Support Tech II (1)
HR Manager (1)
ICT / DevOps Manager (1)
iOS programmer (1)
Java Developer (1)
Java/Android Developer (1)
Junior QA Tester (1)
NET Програмер (1)
Nurse (1)
Office Assistant (1)
PHP DEVELOPER (1)
Project Assistant (1)
Sales Assistant (1)
Sales Representative for Macedonian Clients (1)
Sales Representative for North Macedonian Clients (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
Senior software developer (1)
SharePoint .NET Developer (1)
Web designer (1)
Web developer (1)
Автоелектричар (1)
Автомеханичар (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за продажба (1)
Адвокатски приправник (1)
Аналитичар (1)
Архитект (1)
Асистент (1)
Асистент за продажба (1)
Брокер (1)
Веб дизајнер (1)
Геолог (1)
Градежен техничар (1)
Градинар (1)
Графички дизајнер (1)
Декоратер/Аранжер (1)
Дизајнер (1)
Диспечер/ка (1)
Доработници во Печатница (1)
Електро инсталатер (1)
Електромашински инженер (1)
Електромашински Техничар (1)
Електромонтер (1)
Инсталатер (1)
Информатичари и програмери (1)
Комерцијалист (референт за продажба) (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Координатор (1)
Кредитен референт  (1)
Кројач (1)
Куќна помошничка (1)
Маркетинг агент (1)
Машински техничар (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер (1)
Монтер (1)
Персонал за продажба (1)
Пица мајстор (1)
Помлад соработник (1)
Помошник во кујна (1)
Поштар (1)
Практикант (1)
Преведувач (1)
Проверувач (Аудитор) (1)
Програмер (1)
Промотер/ки (1)
Професор по англиски јазик (1)
Работник (1)
Работник во печатница (1)
Работник во производство (1)
Работник за обезбедување (1)
Работник/ци (1)
Референт за продажба (1)
Салатер (1)
Сервисер (1)
Систем администратор (1)
Скараџија (1)
Собар/ka (1)
Специјалист за бизнис продажба (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Специјалист за плата (1)
Стоматолошка сестра (1)
Технолог/Инженер (1)
Трезорист (1)
Фармацевт (1)
Финансиски Администратор (1)
Хигиеничар (1)
Хотелски персонал (1)
Шеф на ресторан (1)
Шивач/ки (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Разликата помеѓу работа и кариера е разликата помеѓу четириесет и шеесет работни часа во една седмица!
-Robert Frost
 
Најпопуларни Огласи
Оператор
ИНВЕНИО
(3184 прегледи)
Пакувач
.
(2553 прегледи)
Помлад соработник
МЕ-Технолоџи ДООЕЛ
(1768 прегледи)
Куќна помошничка
Дедо Медо Три Дооел Извоз Увоз Скопје
(1412 прегледи)
Продавач/ка во малопродажен објект
ДОО АНЏЕЛА-БИТОЛА
(1327 прегледи)
Комерцијалист (референт за продажба)
ТТ Табак
(1284 прегледи)
Experienced Software Tester
Супорт & Солушонс центер МК
(1247 прегледи)
Градежен инженер
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1214 прегледи)
Касиер/ка
ФД М Кеш Македонија ДООЕЛ Скопје
(1169 прегледи)
Помошник Сметководител
Компанија НМ
(1061 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 705770
 
СН Финансии
 
Регион: Битолски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: СН Финансии
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Финансии и банкарство 
Работно Место: Специјалист за човечки ресурси 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 28/08/2021 
Краен рок за пријавување: 13/09/2021 
Оглас внесен на: 27/08/2021 
Емаил: hristina.blazevska@snfinansii.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 071297744 
Поштенски Фах: 7000 
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: • Универзитетска диплома;
• Најмалку 2 години работно искуство во областа на управување со човечки ресурси;
• Солидно познавање на англиски јазик
• Одлични комуникациски вештини;
• Усогласеност со законската и интерна регулатива и почитување на рокови;
• Способност за тимска работа;
• Оринтираност кон критично размислување и решавање на проблеми.
 
Број на прегледи: 3251 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
ФД СН финансии ДОО Битола е небанкарска финансиска институција, специјализирана за брзо одобрување и исплата на мали и големи потрошувачки кредити.  Ние сме првата финтек компанија со домашен капитал и постојано вложуваме во подобрување на условите за работа и надоградба на нашите вработени. Моментално имаме потреба од проширување на нашиот тим во секторот за наплата, односно имаме потреба од мотивирани и талентирани кандидати за работно место- Самостоен Референт за управување со човечки ресурси.

Опис на работни задачи:

•    Предлагање на планови и процедури во деменот на човечки ресурси согласно стандардите на Друштвото;
•    Учествува во процесот на регрутирање и селекција на вработени;
•    Ги поддржува актуелните и идни деловни потреби на Друштвото преку развој, ангажирање , мотивирање и зачувување на вработените;
•    Креира планови и предлози за обуки;
•    Го одржува човечкиот капитал во друштвото преку воспоставување на програма за  регрутирање, тестирање, интервјуирање на кандидати, спроведува интервјуа и управување со човечкиот капитал во Друштвото;
•    Учествуваат во дисциплински постапки кон вработени кои не се придржуваат кон работните обврски;
•    Учествува во изготвување и спроведување годишни евалуации и тестирања на вработени и оценување на резултатите од работата на вработените во друштвото;
•    Се грижи за усогласување со законската регулатива преку следење и спроведување на применливи активности за управување со човечките ресурси кои се во согласност со законските и подзаконските прописи;
•    Се советува со Внатрешниот правен советник во однос на усогласеност на политиките на друштвото со прописите;
•    Предлага модел за плати и останати мерки на наградување на вработените во Друштвото;
•    Ги изготвува огласите за отворени работни места;
•    Учествува во изготвување на пресметките на плати, годишни одмори, отсуства и останати извештаи од областа на човечки ресурси;
•    Учествува во изготвување на Годишен план за вработувања;
•    Ги разгледува апликациите од кандидати за вработување и го изготвува првичното селектирање до претпоставените;
•    Врши други работи на барање на претпоставените лица.

Вашата професионална биографија и мотивациско писмо испратете ги на hristina.blazevska@snfinansii.mk најдоцна до 13.09.2021 година, со назнака на огласот за кој аплицирате.

Сите апликации ќе бидат третирани со строга доверливост. Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на тест и интервју.

Согласно Законот за заштита на лични податоци Ве молиме во Вашата порака наведете дали прифаќате Вашите податоци да се чуваат во базата на ФД СН финансии за идни вработувања. Доколку нема никаква напомена податоците ќе бидат избришани. 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
3883
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15856

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата