најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
08/12/2021 08:54:51 | Активни огласи: 242 | Вчерашни: 39 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (9)
Продавач (9)
Градежен инженер (5)
Комерцијалист (5)
Општи работници (5)
Административен работник (4)
Возач (4)
Касиер/ка (4)
Келнер/Шанкер (4)
Неговател/ка (4)
Рецепционер (4)
Фармацевтски техничар (4)
SENIOR IT/TELECOM RECRUITER (3)
Административен асистент (3)
Администратор (3)
Дистрибутер (3)
Електро инженер (3)
Машински инженер (3)
Оператор (3)
Продавач/ка во малопродажен објект (3)
Советник (3)
Хаусмајстор (3)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (2)
Software Developer (2)
Готвач (2)
Доктор/ка (2)
Доставувач (2)
Електричар (2)
Земјоделски работници (2)
Инженер (2)
Келнер/ка (2)
Комерцијалист за терен (2)
Кувар/ка (2)
Магационер (2)
Медицинска сестра (2)
Медицински персонал (2)
Механичар (2)
Општ магацински работник (2)
Пакувач (2)
Помошник Сметководител (2)
Раководител (2)
Столар (2)
Стручен Соработник (2)
Техничар (2)
Физио-терапевт (2)
Application System Analyst/Programmer (1)
Business Development Officer (1)
Business Intelligence Analysts/Developers (1)
Business Solutions Developer (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Call for resumes (1)
Customer Care Agent (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Resentative (1)
Database Developer (1)
Digital Marketing Specialist (1)
Driver (1)
Experienced Software Tester (1)
Full Stack Developer (1)
Helpdesk Support Tech II (1)
HR Manager (1)
ICT / DevOps Manager (1)
iOS programmer (1)
Java Developer (1)
Java/Android Developer (1)
Junior QA Tester (1)
NET Програмер (1)
Nurse (1)
Office Assistant (1)
PHP DEVELOPER (1)
Project Assistant (1)
Sales Assistant (1)
Sales Representative for Macedonian Clients (1)
Sales Representative for North Macedonian Clients (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
Senior software developer (1)
SharePoint .NET Developer (1)
Web designer (1)
Web developer (1)
Автоелектричар (1)
Автомеханичар (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за продажба (1)
Адвокатски приправник (1)
Аналитичар (1)
Архитект (1)
Асистент (1)
Асистент за продажба (1)
Брокер (1)
Веб дизајнер (1)
Геолог (1)
Градежен техничар (1)
Градинар (1)
Графички дизајнер (1)
Декоратер/Аранжер (1)
Дизајнер (1)
Диспечер/ка (1)
Доработници во Печатница (1)
Електро инсталатер (1)
Електромашински инженер (1)
Електромашински Техничар (1)
Електромонтер (1)
Инсталатер (1)
Информатичари и програмери (1)
Комерцијалист (референт за продажба) (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Координатор (1)
Кредитен референт  (1)
Кројач (1)
Куќна помошничка (1)
Маркетинг агент (1)
Машински техничар (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер (1)
Монтер (1)
Персонал за продажба (1)
Пица мајстор (1)
Помлад соработник (1)
Помошник во кујна (1)
Поштар (1)
Практикант (1)
Преведувач (1)
Проверувач (Аудитор) (1)
Програмер (1)
Промотер/ки (1)
Професор по англиски јазик (1)
Работник (1)
Работник во печатница (1)
Работник во производство (1)
Работник за обезбедување (1)
Работник/ци (1)
Референт за продажба (1)
Салатер (1)
Сервисер (1)
Систем администратор (1)
Скараџија (1)
Собар/ka (1)
Специјалист за бизнис продажба (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Специјалист за плата (1)
Стоматолошка сестра (1)
Технолог/Инженер (1)
Трезорист (1)
Фармацевт (1)
Финансиски Администратор (1)
Хигиеничар (1)
Хотелски персонал (1)
Шеф на ресторан (1)
Шивач/ки (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Никогаш да не сте стапиле во брак додека сеуште одите на факултет. Ќе биде многу тешко да започнете кариера ако некој перспективен работодавец види дека веќе сте направиле една грешка.
-Kin Hubbard
 
Најпопуларни Огласи
Оператор
ИНВЕНИО
(3184 прегледи)
Пакувач
.
(2553 прегледи)
Помлад соработник
МЕ-Технолоџи ДООЕЛ
(1772 прегледи)
Куќна помошничка
Дедо Медо Три Дооел Извоз Увоз Скопје
(1414 прегледи)
Продавач/ка во малопродажен објект
ДОО АНЏЕЛА-БИТОЛА
(1329 прегледи)
Комерцијалист (референт за продажба)
ТТ Табак
(1286 прегледи)
Experienced Software Tester
Супорт & Солушонс центер МК
(1252 прегледи)
Градежен инженер
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1214 прегледи)
Касиер/ка
ФД М Кеш Македонија ДООЕЛ Скопје
(1169 прегледи)
Помошник Сметководител
Компанија НМ
(1063 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 707038
 
Глобе Виллиамс ДОО Скопје
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Глобе Виллиамс ДОО Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: - Нема информација 
Работно Место: Хигиеничар 
Број на работни места: 3 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 24/11/2021 
Краен рок за пријавување: 01/12/2021 
Оглас внесен на: 22/11/2021 
Емаил: simonap@globewilliams.com 
URL: www.globewilliams.com 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Услови
• Средно образование сите профили или основно образование со најмалку 5 годишно работно искуство;
• Подготвеност за работа во 3 смени, надвор од населено место;
• Основно познавање на општите хигиенски практики;
• Општо познавање на производи за чистење и нивна примена;
• Познавање на личната заштитна опрема и спремност за нејзино користење при работа со хемикалии и машини;
• Способност за безбедно ракување со машини и алатки за чистење, безбедно и адекватно користење на хемикалии со цел лична заштита и заштита на вработените;
• Работата бара физичка сила и добро развиени моторички вештини;
• Општо искуство со чистење;
• Искуство со чистењето во индустриски т.е. производствен објект ќе се смета како предност.
Работодавачот нуди конкурентен пакет плата и додатоци на плата по разни основи.
Од страна на работодавачот е обезбедена обука за ракување со машини за чистење, соодветна употреба на хемикалиите со кои се чисти, како и обука за безбедност и здравје при работа.
Обезбеден е превоз, храна и униформа и заштитна опрема за работа.
Доколку сте заинтересирани за позицијата испратет ваша кратка биографија или резиме со ваши контакти (меил, адреса, телефонски број и сл.) на следнава маил адреса: simonap@globewilliams.com.
 
Број на прегледи: 490 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Компанија: Глобе Вилијамс ДОО Скопје е интернационална компанија за пружање на услуги во одржување на погони и постројки за големи клиенти од сите индустриски гранки. Нашата основна дејност е да обезбедиме квалитетни услуги за управување со погон и постројки во различни трговски и индустриски објекти на национално и меѓународно ниво. Нашата посветеност и постојан успех и овозможија на компанијата да стане мултинационална организација застапена во 29 земји на пет континенти и преку заеднички вложувања и стратешки партнерства испорачуваме услуги за одржување на погон и постројки во вкупно 80 земји со повеќе од 25,000 вработени.

Работна позиција: Хигиеничар

Локација: Индустриска Зона - Илинден, Скопје
Работните задачи се извршуваат во индустриски услови, т.е. производствени капацитети, магацини, лабораторија, административни канцеларии, кантина, чајна кујна, соблекувални, тоалети.

Работен распоред: 6 последователни дена во неделата, 8 часовен работен ден со 30 минути вклучена пауза, во три смени од понеделник до недела, по што следат 2 слободни дена за одмор во роатција 365/7/24.

Главни одговорности задачи
Воден од лидерот на сменскиот тим хигиеничарите се одговорни за:
•    обезбедување професионални хигиенски услуги во согласност со стандардите на компанијата;
•    одржување на чиста и безбедна средина за непречено работење на објектот согласно најдобрите практики и со примена на највисоки стандарди за Безбедност и здравје при работа
•    претставување на компанијата како давател на услуги со највисоки стандарди за етичко и професионално однесување
•    следење на постапките за употреба на индустриски, хемиски производи за чистење и електрична опрема за чистење, со цел да се спречи какво било оштетување на подовите, инсталациите и лични повреди
•    одршување на хигиената и грижа за машните, алатите преку нивно прецизно складирање и грижа за целата опрема и производи за чистење во назначените складишни места.

Главни задачи
•    Чистење на подовите во зградата со метење, џогирање, чистење со правосмукалка и со машини за чистење;
•    Чистење на канцеларискиот мебел и опрема;
•    Сервисирање, чистење и обезбедување на потребните материјали во тоалетите;
•    Сервисирање, чистење и обезбедување на потребните материјали во кантините и кујните;
•    Дезинфекција на сите површини кои се одредени да се дезинфицираат;
•    Собирање на отпад и празнење на корпи за отпадоци;
•    Чистење на внатрешни прозорци.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
4319
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15856

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата