најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
10/08/2022 02:01:30 | Активни огласи: 199 | Вчерашни: 33 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (9)
Продавач (7)
Возач (6)
Медицинска сестра (4)
Продавач/ка во малопродажен објект (4)
ICT / DevOps Manager (3)
Агент за продажба (3)
Административен асистент (3)
Доктор/ка (3)
Заварувач (3)
Келнер/Шанкер (3)
Консултант - Аналитичар (3)
Координатор со клиенти (3)
Неговател/ка (3)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (3)
Општ работник (3)
Општи работници (3)
Работник за обезбедување (3)
Ракувач на градежни машини (3)
Рецепционер (3)
Сметководител (3)
Стоматолошка сестра (3)
Junior QA Tester (2)
Web designer (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Административен работник (2)
Архитект (2)
Градежен инженер (2)
Лаборант (2)
Монтер (2)
ОВЛАСТЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ (2)
Оператор (2)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (во автомобилска индустрија) (2)
Општи работници и возач (2)
Организатор (2)
Персонал за продажба (2)
Работник (2)
Работник во производство (2)
Собар/ka (2)
Стоматолог (2)
Телефонски оператор (2)
Техничар (2)
Фармацевт (2)
ADMINISTRATIVE OFFICER (1)
Assistant Warehouse Team Member (1)
Business Solutions Developer (1)
Call Center Agent with English (1)
Customer Service Representative (1)
Functional Support Analyst (1)
HR SPECIALIST (1)
Intern Software Developer (1)
IT Consultant (1)
KEY ACCOUNT SALES EXECUTIVE (1)
NET Програмер (1)
Nurse (1)
Office Manager (1)
Software Developer (1)
Software Tester (1)
Агент за недвижности (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент во продажба (1)
Административен референт (1)
Аниматор (1)
Асистент (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Девелопер за Microsoft Dynamics NAV (1)
Диспонент (1)
Дистрибутер (1)
Доставувач (1)
Електричар (1)
Застапник за продажба (1)
Инкасант (1)
Инсталатер (1)
Касиер/ка (1)
Кафекувар (1)
Келнер/ка (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Комерцијален Директор (1)
Консултант за контакт со клиенти во сервис, Сервисен советник, Комерцијалист за продажба (1)
Контролор (1)
Кувар/ка (1)
Магационер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинист за управување со багер (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Медицински претставник (1)
Модератор во call центар за француски јазик (1)
Мониторинг и финансиски службеник (1)
Наставник (1)
Наставник по Англиски (1)
Обезбедувач (1)
Правник (1)
Практикант за административно и канцелариско работење (1)
Програмер (1)
Продавач - консултант (1)
Промотер/ки (1)
Професор по англиски јазик (1)
Раководител на сектор за контрола на квалитет (1)
Ракувач со градежна машина (1)
Референт (1)
Референт за продажба (1)
Рударски инженер (1)
Садомијач (1)
САП Оператор (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Сервисер (1)
Систем администратор (1)
Специјалист за плата (1)
Тапетар (1)
Технолог (1)
Фактурист (1)
Фармацевтски техничар (1)
Физио-терапевт (1)
Хаусмајстор (1)
Хигиеничар (1)
Шивач/ки (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Луѓето не ги избираат нивните кариери; тие се заробени од нив.
-John Dos Passos
 
Најпопуларни Огласи
Customer Service Representative
Супорт & Солушонс центер МК
(8029 прегледи)
Software Tester
Супорт & Солушонс центер МК
(5309 прегледи)
Книговодител-Сметководител
Супорт & Солушонс центер МК
(5248 прегледи)
Административен работник
VIMA LOKISTIK
(2320 прегледи)
Специјалист за плата
Супорт & Солушонс центер МК
(1825 прегледи)
Продавач
Аудитива
(1658 прегледи)
HR SPECIALIST
Супорт & Солушонс центер МК
(1633 прегледи)
Фактурист
Супорт & Солушонс центер МК
(1473 прегледи)
Наставник
МАТГЕНИУС
(1398 прегледи)
САП Оператор
Супорт & Солушонс центер МК
(1372 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 709123
 
Дса Теам Дооел
 
Регион: Велешки, Кумановски, Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Дса Теам Дооел
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Автомобилска 
Работно Место: ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 17/05/2022 
Краен рок за пријавување: 23/05/2022 
Оглас внесен на: 17/05/2022 
Емаил: hr@dsaoutsourcing.com 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: Булевар Туристичка 75-Б/2 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: • III/ IV степен на образование ( со или без работно искуство );
• Тимска работа ;
• Одговорна и детална личност;
• Посветеност и прецизност во работата;
• Подготвеност за работа во III смени.
 
Број на прегледи: 542 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
ДСА ТЕАМ Дооел е тим од професионалци фокусирани на помагање на компаниите во областа
на управување со целокупниот квалитет , континуирано подобрување, управување и решавање
на проблеми со речиси една деценија искуство на мултинационалните пазари.
Поради зголемениот обем на работа , имаме потреба од вработување на кандидати за работната
позиција :
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ
Замислете дека имате директен удел и заслуга во производство нa нов автомобил и дека сте во
прилика да контролирате некои од сегментите на производните компоненти на автомобили на
сите реномирани произведувачи.
• Дали сакате да се придужите на одговорен и мотивиран тим кој учествува во овие
процеси ?
• Дали сакате да бидете дел од компанија која брзо се шири и заедно да
напредувате а со тоа стекнувате нови искуства , познанства и знаења ?
Доколку вашиот одоговор е ДА , придружете се на нашиот тим ќе ни биде задоволство да
соработуваме.
Опис на работните обврски и задачи :
• Сортирање и селекција на делови ;
• Доработка на делови ;
• Поддршка на производствен процес ;
• Тестирање на прозиводи на локацијата на купувачот;
• Работи поврзани со монтажа,преправка и контрола на финален производ;
• Следење на инструкции за работа и работни упатства;
• Почитување на инструкциите за безбедност и заштита при работа ;
Услови :
• III/ IV степен на образование ( со или без работно искуство );
• Тимска работа ;
• Одговорна и детална личност;
• Посветеност и прецизност во работата;
• Подготвеност за работа во III смени.
Ние нудиме :
• Едукација и тренинг во секторот за контрола на квалитет ;
• Можност за работа на проекти во странство;
• Работа во динамично работно опкружување во брзорастечка компанија ;
• Атрактивна заработка и до 36.000 денари ;
• Обезбеден превоз и платен топол оброк од првиот ден
Сите заинтересирани канидати до 55 годишна возраст , кои ги исполнуваат горенаведените
услови потребно е да ги достават своите биографии на следната е – маил
адреса: hr@dsaoutsourcing.com , со задолжителна назнака за позицијата за која аплицираат .
Станете дел од тимот , кој постојано напредува ! www.dsaoutsourcing.com
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2522
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 16110

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата