најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
10/08/2022 01:59:33 | Активни огласи: 199 | Вчерашни: 33 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (9)
Продавач (7)
Возач (6)
Медицинска сестра (4)
Продавач/ка во малопродажен објект (4)
ICT / DevOps Manager (3)
Агент за продажба (3)
Административен асистент (3)
Доктор/ка (3)
Заварувач (3)
Келнер/Шанкер (3)
Консултант - Аналитичар (3)
Координатор со клиенти (3)
Неговател/ка (3)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (3)
Општ работник (3)
Општи работници (3)
Работник за обезбедување (3)
Ракувач на градежни машини (3)
Рецепционер (3)
Сметководител (3)
Стоматолошка сестра (3)
Junior QA Tester (2)
Web designer (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Административен работник (2)
Архитект (2)
Градежен инженер (2)
Лаборант (2)
Монтер (2)
ОВЛАСТЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ (2)
Оператор (2)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (во автомобилска индустрија) (2)
Општи работници и возач (2)
Организатор (2)
Персонал за продажба (2)
Работник (2)
Работник во производство (2)
Собар/ka (2)
Стоматолог (2)
Телефонски оператор (2)
Техничар (2)
Фармацевт (2)
ADMINISTRATIVE OFFICER (1)
Assistant Warehouse Team Member (1)
Business Solutions Developer (1)
Call Center Agent with English (1)
Customer Service Representative (1)
Functional Support Analyst (1)
HR SPECIALIST (1)
Intern Software Developer (1)
IT Consultant (1)
KEY ACCOUNT SALES EXECUTIVE (1)
NET Програмер (1)
Nurse (1)
Office Manager (1)
Software Developer (1)
Software Tester (1)
Агент за недвижности (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент во продажба (1)
Административен референт (1)
Аниматор (1)
Асистент (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Девелопер за Microsoft Dynamics NAV (1)
Диспонент (1)
Дистрибутер (1)
Доставувач (1)
Електричар (1)
Застапник за продажба (1)
Инкасант (1)
Инсталатер (1)
Касиер/ка (1)
Кафекувар (1)
Келнер/ка (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Комерцијален Директор (1)
Консултант за контакт со клиенти во сервис, Сервисен советник, Комерцијалист за продажба (1)
Контролор (1)
Кувар/ка (1)
Магационер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинист за управување со багер (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Медицински претставник (1)
Модератор во call центар за француски јазик (1)
Мониторинг и финансиски службеник (1)
Наставник (1)
Наставник по Англиски (1)
Обезбедувач (1)
Правник (1)
Практикант за административно и канцелариско работење (1)
Програмер (1)
Продавач - консултант (1)
Промотер/ки (1)
Професор по англиски јазик (1)
Раководител на сектор за контрола на квалитет (1)
Ракувач со градежна машина (1)
Референт (1)
Референт за продажба (1)
Рударски инженер (1)
Садомијач (1)
САП Оператор (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Сервисер (1)
Систем администратор (1)
Специјалист за плата (1)
Тапетар (1)
Технолог (1)
Фактурист (1)
Фармацевтски техничар (1)
Физио-терапевт (1)
Хаусмајстор (1)
Хигиеничар (1)
Шивач/ки (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Луѓето не ги избираат нивните кариери; тие се заробени од нив.
-John Dos Passos
 
Најпопуларни Огласи
Customer Service Representative
Супорт & Солушонс центер МК
(8029 прегледи)
Software Tester
Супорт & Солушонс центер МК
(5309 прегледи)
Книговодител-Сметководител
Супорт & Солушонс центер МК
(5248 прегледи)
Административен работник
VIMA LOKISTIK
(2320 прегледи)
Специјалист за плата
Супорт & Солушонс центер МК
(1825 прегледи)
Продавач
Аудитива
(1658 прегледи)
HR SPECIALIST
Супорт & Солушонс центер МК
(1633 прегледи)
Фактурист
Супорт & Солушонс центер МК
(1473 прегледи)
Наставник
МАТГЕНИУС
(1398 прегледи)
САП Оператор
Супорт & Солушонс центер МК
(1372 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 709152
 
Сава пензиско друштво а.д. Скопје
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Сава пензиско друштво а.д. Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Осигурување 
Работно Место: Комерцијалист за продажба 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 19/05/2022 
Краен рок за пријавување: 29/05/2022 
Оглас внесен на: 18/05/2022 
Емаил: kontakt@sava-penzisko.mk 
URL: www.sava-penzisko.mk 
Контакт телефон: 02/15500 
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: kontakt@sava-penzisko.mk 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Потребни квалификации:
• Завршено најмалку средно образование;
• Познавање на Excel, Word, Power Point;
• Поседување возачка дозвола Б категорија;
• Комуницикациски вештини;
• Дополнително, ќе треба да стекне лиценца за агент за вршење на работи на маркетинг на Капитално Финансирано Пензиско Осигурување.
 
Број на прегледи: 732 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Исклучителна Можност за вработување во Сава пензиско друштво а.д. Скопје за позицијата:

АГЕНТ – КОМЕРЦИЈАЛИСТ ЗА ВРШЕЊЕ НА РАБОТИ НА МАРКЕТИНГ НА ЗАДОЛЖИТЕЛНО И ДОБРОВОЛНО КАПИТАЛНО ФИНАНСИРАНО ПЕНЗИСКО ОСИГУРУВАЊЕ
Опис на работните задачи:
•    Вршење работи на маркетинг на пензиските фондови и склучување на соодветни договори;
•    Контактирање со потенцијални членови и закажување на состаноци;
•    Грижа за членови на пензиските фондови;
•    Едукативни активности;
•    Склучување на договори за исплата на пензија и пензиски надоместоци;
•    Изработка на извештаи за извршени маркетинг и едукативни активности;
•    Други активности по барање на претпоставените во делокруг на активности на маркетинг на пензиски фондови со кои управува Сава пензиско друштво а.д. Скопје.
  
Сава пензиско друштво а.д. Скопје нуди:
•    Исклучителна работна средина и висока работна култура;
•    Интересна и динамична работа;
•    континуиран професионален и личен развој со силна поддршка од друштвотo;
•    Работно време 40 часа неделно, секој работен ден од понеделник до петок од 08-16 часот;
•    Сигурна и редовна фиксна плата  + варијабилен дел, со можност за одлична заработка;
•    Приватно здравствено осигурување;
•    Исплата на регрес за годишен одмор и Новогодишен надомест со поединечен износ од една просечна плата;

Дополнителни информации
За да аплицирате доставете ја Вашата лична биографија на следната адреса: kontakt@sava-penzisko.mk најдоцна до 31.05.2022 година.
Друштвото ќе постапи со пристигнатите пријави во согласност со Законот за заштита на личните податоци.
Супервизор на капитално финансирано пензиско осигурување е Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување (МАПАС) (02) 3224 229, www.mapas.mk
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2509
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 16110

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата