најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
10/08/2022 12:31:03 | Активни огласи: 199 | Вчерашни: 33 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (9)
Продавач (7)
Возач (6)
Медицинска сестра (4)
Продавач/ка во малопродажен објект (4)
ICT / DevOps Manager (3)
Агент за продажба (3)
Административен асистент (3)
Доктор/ка (3)
Заварувач (3)
Келнер/Шанкер (3)
Консултант - Аналитичар (3)
Координатор со клиенти (3)
Неговател/ка (3)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (3)
Општ работник (3)
Општи работници (3)
Работник за обезбедување (3)
Ракувач на градежни машини (3)
Рецепционер (3)
Сметководител (3)
Стоматолошка сестра (3)
Junior QA Tester (2)
Web designer (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Административен работник (2)
Архитект (2)
Градежен инженер (2)
Лаборант (2)
Монтер (2)
ОВЛАСТЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ (2)
Оператор (2)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (во автомобилска индустрија) (2)
Општи работници и возач (2)
Организатор (2)
Персонал за продажба (2)
Работник (2)
Работник во производство (2)
Собар/ka (2)
Стоматолог (2)
Телефонски оператор (2)
Техничар (2)
Фармацевт (2)
ADMINISTRATIVE OFFICER (1)
Assistant Warehouse Team Member (1)
Business Solutions Developer (1)
Call Center Agent with English (1)
Customer Service Representative (1)
Functional Support Analyst (1)
HR SPECIALIST (1)
Intern Software Developer (1)
IT Consultant (1)
KEY ACCOUNT SALES EXECUTIVE (1)
NET Програмер (1)
Nurse (1)
Office Manager (1)
Software Developer (1)
Software Tester (1)
Агент за недвижности (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент во продажба (1)
Административен референт (1)
Аниматор (1)
Асистент (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Девелопер за Microsoft Dynamics NAV (1)
Диспонент (1)
Дистрибутер (1)
Доставувач (1)
Електричар (1)
Застапник за продажба (1)
Инкасант (1)
Инсталатер (1)
Касиер/ка (1)
Кафекувар (1)
Келнер/ка (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Комерцијален Директор (1)
Консултант за контакт со клиенти во сервис, Сервисен советник, Комерцијалист за продажба (1)
Контролор (1)
Кувар/ка (1)
Магационер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинист за управување со багер (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Медицински претставник (1)
Модератор во call центар за француски јазик (1)
Мониторинг и финансиски службеник (1)
Наставник (1)
Наставник по Англиски (1)
Обезбедувач (1)
Правник (1)
Практикант за административно и канцелариско работење (1)
Програмер (1)
Продавач - консултант (1)
Промотер/ки (1)
Професор по англиски јазик (1)
Раководител на сектор за контрола на квалитет (1)
Ракувач со градежна машина (1)
Референт (1)
Референт за продажба (1)
Рударски инженер (1)
Садомијач (1)
САП Оператор (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Сервисер (1)
Систем администратор (1)
Специјалист за плата (1)
Тапетар (1)
Технолог (1)
Фактурист (1)
Фармацевтски техничар (1)
Физио-терапевт (1)
Хаусмајстор (1)
Хигиеничар (1)
Шивач/ки (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Работи како да не ти требаат пари. Љуби како никогаш да не си бил повреден. Танцувај како никој да не гледа.
-Mark Twain
 
Најпопуларни Огласи
Customer Service Representative
Супорт & Солушонс центер МК
(8024 прегледи)
Software Tester
Супорт & Солушонс центер МК
(5291 прегледи)
Книговодител-Сметководител
Супорт & Солушонс центер МК
(5248 прегледи)
Административен работник
VIMA LOKISTIK
(2314 прегледи)
Специјалист за плата
Супорт & Солушонс центер МК
(1820 прегледи)
Продавач
Аудитива
(1658 прегледи)
HR SPECIALIST
Супорт & Солушонс центер МК
(1629 прегледи)
Фактурист
Супорт & Солушонс центер МК
(1470 прегледи)
Наставник
МАТГЕНИУС
(1396 прегледи)
САП Оператор
Супорт & Солушонс центер МК
(1371 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 709482
 
АТУ Македонија ДООЕЛ
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: АТУ Македонија ДООЕЛ
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Трговија 
Работно Место: Assistant Warehouse Team Member 
Број на работни места: 6 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 17/06/2022 
Краен рок за пријавување: 30/06/2022 
Оглас внесен на: 15/06/2022 
Емаил: skopje.cv@atu.com.tr 
URL: atu.com.tr 
Контакт телефон: 070266760 
Поштенски Фах: 1043 
Адреса за апликација: skopje.cv@atu.com.tr 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата: 22300 денари 
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: ·         The applicants should be male due to the difficulty of work obligations,

·         High school degree is required,

·         Age between 20 and 30, ability to create a profile that will successfully correspond to the set tasks.

·         Importance of not having health problems, due to the weight and intensity of work.

·         Passing the necessary criminal checks from the competent institutions.

·         Ready to work in several shifts, including night shift, if required as necessary.

·         Ability to efficiently respond to the needs of work, related to additionally engagements or working overtime.

·         Ability to work under pressure in order to realize the set tasks when the deadlines for execution are short.

·         Applicants should be team players, ready for compromises in relation with all employees in the environment.

·         It is desirable for all applicants to have a basic knowledge of information skills.

·         Eagerness for learning and respect the established legal and company regulations.

·         Following and respect all safety measures, as not to endanger their own, as well as the health of employees in the environment.
 
Број на прегледи: 559 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Opened in 2010, ATU operates 3 duty free stores inside the Skopje and Ohrid International Airport. Our stores offer wide range of products from varied selection of brands. Our selection of products ranges from perfumes to cosmetics, alcoholic drinks to tobacco, confectionary to souvenirs and accessories.

ATU Duty Free aims to offer the best off-market prices and campaigns to provide you an ultimate shopping experience. Inside the stores you will be guided with our well-informed and experienced sales representatives for more and further information.

 
Job brief
We are looking for an Assistant Warehouse Team Member to participate in our warehouse operations and activities. Assistant Warehouse Team Member responsibilities include storing materials, picking, packing and scanning orders. The goal is to increase efficiency, profitability and customer satisfaction.

Responsibilities
·         Prepare and complete orders for delivery or pickup according to schedule (load, pack, wrap, label, ship)

·         Receive and process warehouse stock products (pick, unload, label, store)

·         Perform inventory controls and keep quality standards high for audits

·         Keep a clean and safe working environment and optimize space utilization

·         Report any discrepancies

·         Communicate and cooperate with supervisors and coworkers

·         Operate and maintain preventively warehouse vehicles and equipment

·         Follow quality service standards and comply with procedures, rules and regulations

Requirements and skills
 
·         The applicants should be male due to the difficulty of work obligations,

·         High school degree is required,

·         Age between 20 and 30, ability to create a profile that will successfully correspond to the set tasks.

·         Importance of not having health problems, due to the weight and intensity of work.

·         Passing the necessary criminal checks from the competent institutions.

·         Ready to work in several shifts, including night shift, if required as necessary.

·         Ability to efficiently respond to the needs of work, related to additionally engagements or working overtime.

·         Ability to work under pressure in order to realize the set tasks when the deadlines for execution are short.

·         Applicants should be team players, ready for compromises in relation with all employees in the environment.

·         It is desirable for all applicants to have a basic knowledge of information skills.

·         Eagerness for learning and respect the established legal and company regulations.

·         Following and respect all safety measures, as not to endanger their own, as well as the health of employees in the environment.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2228
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 16110

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата