најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
13/08/2022 03:03:32 | Активни огласи: 188 | Вчерашни: 13 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (10)
Продавач (7)
Возач (5)
Медицинска сестра (4)
Општ работник (4)
Сметководител (4)
ICT / DevOps Manager (3)
Келнер/Шанкер (3)
Консултант - Аналитичар (3)
Координатор со клиенти (3)
Неговател/ка (3)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (3)
Продавач/ка во малопродажен објект (3)
Работник за обезбедување (3)
Ракувач на градежни машини (3)
Рецепционер (3)
Стоматолошка сестра (3)
Телефонски оператор (3)
Фармацевт (3)
Junior QA Tester (2)
Web designer (2)
Агент за продажба (2)
Градежен инженер (2)
Заварувач (2)
Келнер/ка (2)
Лаборант (2)
Монтер (2)
ОВЛАСТЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ (2)
Оператор (2)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (во автомобилска индустрија) (2)
Општи работници и возач (2)
Организатор (2)
Персонал за продажба (2)
Работник (2)
Стоматолог (2)
Техничар (2)
ADMINISTRATIVE OFFICER (1)
Assistant Warehouse Team Member (1)
Business Solutions Developer (1)
Call Center Agent with English (1)
Customer Service Representative (1)
Functional Support Analyst (1)
HR SPECIALIST (1)
Intern Software Developer (1)
IT Consultant (1)
NET Програмер (1)
Nurse (1)
Office Manager (1)
Software Developer (1)
Software Tester (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент (1)
Административен работник (1)
Административен референт (1)
Аниматор (1)
Архитект (1)
Асистент (1)
Веб програмер (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Девелопер за Microsoft Dynamics NAV (1)
Дистрибутер (1)
Доктор/ка (1)
Доставувач (1)
Електричар (1)
Застапник за продажба (1)
Инкасант (1)
Инсталатер (1)
ИТ Специјалист (1)
Касиер/ка (1)
Кафекувар (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Консултант за контакт со клиенти во сервис, Сервисен советник, Комерцијалист за продажба (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Контролор (1)
Кувар/ка (1)
Магационер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинист за управување со багер (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер за продажба (1)
Модератор во call центар за француски јазик (1)
Мониторинг и финансиски службеник (1)
Наставник (1)
Обезбедувач (1)
Општи работници (1)
Пакувач (1)
Правник (1)
Програмер (1)
Продавач - консултант (1)
Промотер/ки (1)
Професор по англиски јазик (1)
Работник во производство (1)
Работнички (1)
Раководител на сектор за контрола на квалитет (1)
Ракувач со градежна машина (1)
Референт (1)
Садомијач (1)
Сервисер (1)
Систем администратор (1)
Собар/ka (1)
Соработник (1)
Специјалист за плата (1)
Тапетар (1)
Технолог (1)
Фактурист (1)
Фармацевтски техничар (1)
Физио-терапевт (1)
Хигиеничар (1)
Шанкер/ка (1)
Шивач/ки (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Да се биде специјалист во една работа е едно нешто, а да се најде работа е сосема друго.
-Stephen Leacock
 
Најпопуларни Огласи
Customer Service Representative
Супорт & Солушонс центер МК
(8208 прегледи)
Software Tester
Супорт & Солушонс центер МК
(5500 прегледи)
Книговодител-Сметководител
Супорт & Солушонс центер МК
(5337 прегледи)
Специјалист за плата
Супорт & Солушонс центер МК
(1914 прегледи)
HR SPECIALIST
Супорт & Солушонс центер МК
(1768 прегледи)
Фактурист
Супорт & Солушонс центер МК
(1620 прегледи)
Наставник
МАТГЕНИУС
(1502 прегледи)
Медицинска сестра
Ординација д-р Анчевски
(1401 прегледи)
Медицинска сестра
ПЗУ ООС Д-Р КАМЧЕВА
(1391 прегледи)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (во автомобилска индустрија)
ИНВЕНИО
(1370 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 709655
 
Сава пензиско друштво а.д. Скопје
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Сава пензиско друштво а.д. Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Осигурување 
Работно Место: Маркетинг асистент 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 02/07/2022 
Краен рок за пријавување: 16/07/2022 
Оглас внесен на: 01/07/2022 
Емаил: kontakt@sava-penzisko.mk 
URL: www.sava-penzisko.mk 
Контакт телефон: 02/15500 
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: kontakt@sava-penzisko.mk 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Потребни квалификации:
• Завршено Високо образование;
• Познавање на Excel, Word, Power Point;
• Познавања од уредување и водење на профили на социјални медиуми
• Поседување возачка дозвола Б категорија;
• Комуницикациски вештини
• Предност ќе имаат кандидати со познавање на софтвери за графички дизајн;
 
Број на прегледи: 1033 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Исклучителна Можност за вработување во Сава пензиско друштво а.д. Скопје за позицијата:

СОРАБОТНИК ЗА МАРКЕТИНГ И ОРГАНИЗАЦИЈА НА НАСТАНИ

Опис на работните задачи:
•    Вршење работи на маркетинг на пензиските фондови;
•    Учество во организација на настани;
•    Грижа за членови на пензиските фондови;
•    Административна комуникација со надворешни институции;
•    Склучување на договори за членство и исплата на пензија и пензиски надоместоци;
•    Учествува во организирање промотивни акции, медиумски случувања и oдноси со јавност;
•    Учествува во одржување, уредување и ажурирање на интернет страната и социјалните мрежи на Друштвото;
•    Учествува во организирање на маркетинг истражувања;
•    Одговарање на прашања од членови, пензионирани и потенцијални членови преку каналите за комуникација;

Сава пензиско друштво а.д. Скопје нуди:

•    Исклучителна работна средина и висока работна култура;
•    Интересна и динамична работа;
•    Континуиран професионален и личен развој со силна поддршка од друштвото;
•    Работно време 40 часа неделно, секој работен ден од понеделник до петок од 08-16 часот;
•    Сигурна и редовна фиксна плата  + варијабилен дел, со можност за одлична заработка;
•    Приватно здравствено осигурување;
•    Исплата на K15 и Новогодишен надомест со поединечен износ од една просечна плата;

Дополнителни информации

За да аплицирате доставете ја Вашата лична биографија на следната адреса: kontakt@sava-penzisko.mk најдоцна до 15.07.2022 година.
Друштвото ќе постапи со пристигнатите пријави во согласност со Законот за заштита на личните податоци.

Супервизор на капитално финансирано пензиско осигурување е Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување (МАПАС) (02) 3224 229, www.mapas.mk
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1885
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 16118

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата