најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
26/09/2022 03:42:55 | Активни огласи: 251 | Вчерашни: 17 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (16)
Магационер (8)
Продавач (8)
Телефонски оператор (6)
Келнер/ка (5)
Комерцијалист (5)
Работник во производство (5)
Референт за продажба (5)
Монтер (4)
Сметководител (4)
Техничар (4)
Фармацевт (4)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (3)
Административен работник (3)
Доктор/ка (3)
Касиер/ка (3)
Комерцијалист за терен (3)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (3)
Општ работник (3)
Пакувач (3)
Персонал за продажба (3)
Продавач/ка во малопродажен објект (3)
Работник за обезбедување (3)
Хигиеничар (3)
Агент за недвижности (2)
Агент за продажба (2)
Аналитичар (2)
Готвач (2)
Градежен инженер (2)
Заварувач (2)
Келнер/Шанкер (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Кредитен референт  (2)
Неговател/ка (2)
ОВЛАСТЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ (2)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (во автомобилска индустрија) (2)
Помошник Сметководител (2)
Продавач - консултант (2)
Професор по англиски јазик (2)
Рецепционер (2)
Столар (2)
Стручен Соработник (2)
Фармацевтски техничар (2)
Хаусмајстор (2)
Business analyst - system specialist (1)
Business Intelligence Analysts/Developers (1)
Business Solutions Developer (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Country Manager (1)
Customer Care Agent (1)
Customer Service Executive (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Resentative (1)
Developers (1)
Digital Marketing Specialist (1)
IT Consultant (1)
KEY ACCOUNT SALES EXECUTIVE (1)
NET Програмер (1)
Project Manager (1)
Project Officer (1)
Sales Assistant (1)
Sales support specialist (1)
Senior software developer (1)
Software Tester (1)
Авто лимар (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент (1)
Администратор на база на податоци (1)
Анкетар (1)
Архитект (1)
Асистент (1)
Асистент за продажба (1)
Бравар (1)
Веб програмер (1)
Видео Монтажер (1)
Возач (1)
Геодетски инженер (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Градинар (1)
Девелопер за Microsoft Dynamics NAV (1)
Дистрибутер (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Доставувач (1)
Електричар (1)
Електромашински инженер (1)
Електромашински Техничар (1)
Електроничар (1)
Земјоделски работници (1)
Инсталатер (1)
Истражувач (1)
ИТ Специјалист (1)
Комерцијалист (референт за продажба) (1)
Консултант - Аналитичар (1)
Консултант за контакт со клиенти во сервис, Сервисен советник, Комерцијалист за продажба (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Координатор со клиенти (1)
Лаборант (1)
Лице одговорно за регулаторни прашања (1)
Мајстор (1)
Машински инженер (1)
Машински техничар (1)
Менаџерски позиции (1)
Месар/Касап (1)
Механичар/Градежен работник (1)
Монтажер (1)
Новинар (1)
Одговорен сметководител (1)
Оператор (1)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (1)
Оператор на линија (1)
Општи работници (1)
Општи работници и возач (1)
Пекар (1)
Помлад ревизор (1)
Помошник во кујна (1)
Помошник/чка (1)
Презентер (1)
Програмер (1)
Проект асистент (1)
Промотер/ки (1)
Професор по германски јазик (1)
Работник (1)
Раководител (1)
Раководител на продажен тим (1)
Ракувач (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Референт за набавка (1)
Референт за наплата на долгови (1)
Сервисер (1)
Слаткар (1)
Снимател (1)
Собар/ka (1)
Соработник (1)
Социјален работник (1)
Специјалист за човечки ресурси (1)
Теренски соработник (1)
Технички секретар (1)
Технолог (1)
Фактурист (1)
Физио-терапевт (1)
Чувар (1)
Шеф на ресторан (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Светот е поделен на луѓе кои ги извршуваат работите и луѓе кои ги прибираат заслугите. Пробај ако можеш да припаѓаш на првата класа. Таму има доста помалку конкуренција.
-Dwight Morrow
 
Најпопуларни Огласи
Customer Service Representative
Супорт & Солушонс центер МК
(10314 прегледи)
Software Tester
Супорт & Солушонс центер МК
(6886 прегледи)
Книговодител-Сметководител
Супорт & Солушонс центер МК
(6607 прегледи)
Customer Care Agent
Дооел Травко
(3909 прегледи)
Фактурист
Супорт & Солушонс центер МК
(3311 прегледи)
Пакувач
.
(3152 прегледи)
Административен работник
Васидора Дооел Прилеп
(1458 прегледи)
Оператор на линија
ГРЕЕН СТАР ДОО БИТОЛА
(1387 прегледи)
Референт за продажба
МЕДИКАПРО ДООЕЛ
(1361 прегледи)
Business Solutions Developer
Супорт & Солушонс центер МК
(1292 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 709862
 
АТУ Македонија ДООЕЛ
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: АТУ Македонија ДООЕЛ
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Трговија 
Работно Место: Assistant Warehouse Team Member 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 26/07/2022 
Краен рок за пријавување: 09/08/2022 
Оглас внесен на: 26/07/2022 
Емаил: skopje.cv@atu.com.tr 
URL: atu.com.tr 
Контакт телефон: 070266760 
Поштенски Фах: 1041 
Адреса за апликација: skopje.cv@atu.com.tr 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата: 25200 денари 
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Requirements and skills
 
·         The applicants should be male due to the difficulty of work obligations,

·         High school degree is required,

·         Age between 20 and 30, ability to create a profile that will successfully correspond to the set tasks.

·         Importance of not having health problems, due to the weight and intensity of work.

·         Passing the necessary criminal checks from the competent institutions.

·         Ready to work in several shifts, including night shift, if required as necessary.

·         Ability to efficiently respond to the needs of work, related to additionally engagements or working overtime.

·         Ability to work under pressure in order to realize the set tasks when the deadlines for execution are short.

·         Applicants should be team players, ready for compromises in relation with all employees in the environment.

·         It is desirable for all applicants to have a basic knowledge of information skills.

·         Eagerness for learning and respect the established legal and company regulations.

·         Following and respect all safety measures, as not to endanger their own, as well as the health of employees in the environment.
 
Број на прегледи: 578 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
pened in 2010, ATU operates 3 duty free stores inside the Skopje and Ohrid International Airport. Our stores offer wide range of products from varied selection of brands. Our selection of products ranges from perfumes to cosmetics, alcoholic drinks to tobacco, confectionary to souvenirs and accessories.

ATU Duty Free aims to offer the best off-market prices and campaigns to provide you an ultimate shopping experience. Inside the stores you will be guided with our well-informed and experienced sales representatives for more and further information.

 
Job brief
We are looking for an Assistant Warehouse Team Member to participate in our warehouse operations and activities. Assistant Warehouse Team Member responsibilities include storing materials, picking, packing and scanning orders. The goal is to increase efficiency, profitability and customer satisfaction.

Responsibilities
·         Prepare and complete orders for delivery or pickup according to schedule (load, pack, wrap, label, ship)

·         Receive and process warehouse stock products (pick, unload, label, store)

·         Perform inventory controls and keep quality standards high for audits

·         Keep a clean and safe working environment and optimize space utilization

·         Report any discrepancies

·         Communicate and cooperate with supervisors and coworkers

·         Operate and maintain preventively warehouse vehicles and equipment

·         Follow quality service standards and comply with procedures, rules and regulations

Requirements and skills
 
·         The applicants should be male due to the difficulty of work obligations,

·         High school degree is required,

·         Age between 20 and 30, ability to create a profile that will successfully correspond to the set tasks.

·         Importance of not having health problems, due to the weight and intensity of work.

·         Passing the necessary criminal checks from the competent institutions.

·         Ready to work in several shifts, including night shift, if required as necessary.

·         Ability to efficiently respond to the needs of work, related to additionally engagements or working overtime.

·         Ability to work under pressure in order to realize the set tasks when the deadlines for execution are short.

·         Applicants should be team players, ready for compromises in relation with all employees in the environment.

·         It is desirable for all applicants to have a basic knowledge of information skills.

·         Eagerness for learning and respect the established legal and company regulations.

·         Following and respect all safety measures, as not to endanger their own, as well as the health of employees in the environment.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1023
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 16237

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата