најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
04/10/2023 10:24:29 | Активни огласи: 136 | Вчерашни: 15 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (во автомобилска индустрија) (10)
Account Manager for Macedonian Clients (9)
Градежен инженер (4)
Продавач (4)
Customer Service Representative (3)
Бравар (3)
Возач (3)
Медицинска сестра (3)
Монтер (3)
Општ работник (3)
Правник (3)
Референт за продажба (3)
Account Assistant (2)
Адвокатски приправник (2)
Административен асистент (2)
Електроавтоматичар (2)
Козметичарка (2)
Кројач (2)
Оператор (2)
Продавач/ка во малопродажен објект (2)
Референт за набавка (2)
Рецепционер (2)
Фармацевтски техничар (2)
Account Manager (1)
Advertising Sales Agent (1)
Customer Relations Manager (1)
Customer Support Resentative (1)
Head of Accounting (1)
Helpdesk Support Tech II (1)
IT Administrator (1)
IT Specialist (1)
KEY ACCOUNT SALES EXECUTIVE (1)
Lab testing technician (1)
MS Dynamics AX Solution Developer (1)
Quality control engineer (1)
Senior Product Manager (1)
Software Tester (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за продажба (1)
Агент за транспорт (1)
Административен работник (1)
Анкетар (1)
Бренд Менаџер (1)
Геодетски инженер (1)
Главен магационер (1)
Градежен техничар (1)
Дистрибутер (1)
Економист (1)
Заварувач (1)
Извршител на асфалтна база (1)
Келнер/ка (1)
Келнер/Шанкер (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Комерцијалист за продажба (1)
Кувар/ка (1)
Лаборант (1)
Магационер (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Медицински преставник (1)
Наставник (1)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (1)
Оператор на линија (1)
Пакувач (1)
Персонал за продажба (1)
Помошник/чка (1)
Програмер (1)
Продажба и маркетинг (1)
Промотер/ки (1)
Работник во производство (1)
Работник за обезбедување (1)
Ракувач со градежна машина (1)
Референт за транспорт (1)
Сметководител (1)
Специјалист за финансии (1)
Стоматолог (1)
Стоматолошка сестра (1)
Тапетар (1)
Телефонски консултант со германски јазик (1)
Технолог/Инженер (1)
Урбанист (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Хигиеничар (1)
Хотелски персонал (1)
Шивач/ки (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Проблемот со светот е дека глупавите се целосно уверени, а интелегентните полни со сомнеж.
-Bertrand Russell
 
Најпопуларни Огласи
Customer Service Representative
Оне Контакт
(3425 прегледи)
Оператор
ALNASER 2000 SKOPJE
(1429 прегледи)
Општ работник
МК-ЕКОПАК ДОО
(1328 прегледи)
Пакувач
.
(1320 прегледи)
Возач
ПАНКОМЕРЦ
(1025 прегледи)
Програмер
САЈТЕК Р&Д
(983 прегледи)
Customer Service Representative
Супорт & Солушонс центер МК
(981 прегледи)
Анкетар
ДеСо
(958 прегледи)
Дистрибутер
ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО
(919 прегледи)
Оператор
Кентаур-импекс Дооел
(912 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 710135
 
Оне Контакт
 
Регион: Цела Македонија,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Оне Контакт
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: - Нема информација 
Работно Место: Functional Support Analyst 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 14/03/2023 
Краен рок за пријавување: 14/04/2023 
Оглас внесен на: 25/08/2022 
Емаил: Нема информации 
URL: https://onecontact.com.mk/job/detail/remote-applic 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: https://onecontact.com.mk/job/detail/remote-application-support-analyst 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:
Job Requirements
4+ Years of Experience providing Level 2 and above technical support
Experience writing SQL select, update and other queries
Database knowledge (MS SQL and/or Oracle)
Working knowledge of various scripting tools and languages (MS SQL Client, TOAD)
Knowledge of networking commands to identify and troubleshoot network connectivity
Ability to communicate effectively in a remote team environment. Proficiency in English (written and verbal)
Strong Problem-solving and Analytical skills

Nice-To-Have

Experience with Crystal Reports or other ad hoc reporting tools
Previous experience with version control tools (SVN) is an asset
Microsoft Certifications are a plus
 
Број на прегледи: 2099 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
As an Application Support Analyst, you will be responsible for providing technical support to customers by answering complex questions regarding the operation and usage of smart applications used by one of the largest transportation agencies in North America.


Our ideal candidate is a proactive individual, with strong analytical and excellent communication skills, who has proven SQL knowledge and experience. You have knowledge and experience of database administration task and have used some form of networking troubleshooting tool.Roles & Responsibilities
Support customers and internal staff in all aspects through problem resolution, ensuring that the customer is informed and updated at all times;
Handle and close client issues in a timely manner or escalate issues when needed;
Identify and resolve recurring or unique customer issues;
Write product knowledge base articles, service bulletins, white papers & procedures;
Work with the development team for issue resolution, test fixes to ensure that problems have been adequately resolved.
Perform upgrades and post-upgrade support for end-usersWorking Hours
Standard 8 hour shift falls between 8 AM - 8 PM EST (US/Canada)What We Can Offer
An Attractive Salary Package + Benefits
100% Remote Work - Work From Anywhere
Working In An International Team
Paid Education & Training
Opportunity To Learn & Develop New Skills


Apply Today & Join Our International Team Of IT Professionals!
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
610
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 16527

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата