најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
30/11/2022 02:22:12 | Активни огласи: 230 | Вчерашни: 33 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (12)
Комерцијалист (7)
Надворешен соработник (7)
Магационер (6)
Возач (5)
Келнер/ка (5)
Продавач/ка во малопродажен објект (5)
Продавач (4)
Сменоводител (4)
Сметководител (4)
Хигиеничар (4)
Агент за продажба (3)
Административен асистент (3)
Доктор/ка (3)
Доставувач (3)
Електричар (3)
Инсталатер (3)
Кредитен референт  (3)
Медицинска сестра (3)
Неговател/ка (3)
Оператор (3)
Телефонски оператор (3)
Шивач/ки (3)
Call Center Agent with English (2)
Customer Service Representative (2)
Textile/Clothing Technologist (2)
Агент за недвижности (2)
Административно-книговодствен работник (2)
Аналитичар (2)
Архитект (2)
Готвач (2)
Градежен инженер (2)
Економист (2)
Електро техничар (2)
Заварувач (2)
Кувар/ка (2)
Лабораториски техничар (2)
Менаџер (2)
Менаџер за продажба (2)
ОВЛАСТЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ (2)
Општи работници (2)
Помошник во кујна (2)
Работник во производство (2)
Ракувач на градежни машини (2)
Референт за продажба (2)
Рецепционер (2)
Столар (2)
Стоматолошка сестра (2)
Тапетар (2)
Шеф на ресторан (2)
- Нема информација (1)
Business Development Manager (1)
Business Solutions Developer (1)
Customer Support Resentative (1)
Deep Web and Social media Analyst (1)
Financial Controller (1)
Functional Support Analyst (1)
IT Consultant (1)
IT Project Manager (1)
PHP DEVELOPER (1)
Software Tester (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Web developer (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агент за транспорт (1)
Административен работник (1)
Административен референт (1)
Администратор на база на податоци (1)
Архитект и Градежни работници (1)
Асистент контролор (1)
Бравар (1)
Геодетски инженер (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Графички дизајнер (1)
Девелопер за Microsoft Dynamics NAV (1)
Дизајнер (1)
Диспонент (1)
Електро инженер (1)
Електромонтер (1)
Забен техничар (1)
Информатичар (1)
Касиер/ка (1)
Келнер/Шанкер (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Колпортер (1)
Консултант - Аналитичар (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Кројач (1)
Куќна помошничка (1)
Мајстор (1)
Машинист за управување со багер (1)
Машински техничар (1)
Медицински преставник (1)
Медицински техничар (1)
Мерчендајзер (1)
Монтажер (1)
Наставник (1)
Новинар (1)
Оператор во магацин (1)
ОПЕРАТОР ВО ПРЕРАБОТКА (1)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (во автомобилска индустрија) (1)
Оператор на CNC машина (1)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (1)
Општ магацински работник (1)
Офицер за човечки ресурси (1)
Пакувач (1)
Промотер/ки (1)
Работник за обезбедување (1)
Ревизор (1)
Садомијач (1)
Секретар/ka (1)
Сервисер (1)
Систем администратор (1)
Систем инженер (1)
Слаткар (1)
Стоматолог (1)
Стручен Соработник (1)
Техничар (1)
Техничка секретарка (1)
Тим лидер (1)
Фармацевтски техничар (1)
Физио-терапевт (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Хаусмајстор (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Треба да си оригинален. Ако си како сите останати, зошто би имале потреба од тебе?
-B. Peters
 
Најпопуларни Огласи
Customer Service Representative
Супорт & Солушонс центер МК
(13594 прегледи)
Software Tester
Супорт & Солушонс центер МК
(8819 прегледи)
Business Solutions Developer
Супорт & Солушонс центер МК
(3169 прегледи)
Контакт Центар Агенти
Оне Контакт
(2299 прегледи)
Возач
ВИМА ЛОГИСТИК
(1740 прегледи)
Работник во производство
Велбит Трејд
(1655 прегледи)
Администратор на база на податоци
Супорт & Солушонс центер МК
(1614 прегледи)
Тим лидер
ИНВЕНИО
(1586 прегледи)
Секретар/ka
ФАНС ДООЕЛ СКОПЈЕ
(1528 прегледи)
Продавач/ка во малопродажен објект
Грис компани
(1398 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 710343
 
МАЛАЦ ГЕНИЈАЛАЦ ЕДУКАТИВЕН ЦЕНТАР
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: МАЛАЦ ГЕНИЈАЛАЦ ЕДУКАТИВЕН ЦЕНТАР
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Образование и наука 
Работно Место: Наставник 
Број на работни места: 3 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 15/09/2022 
Краен рок за пријавување: 22/09/2022 
Оглас внесен на: 14/09/2022 
Емаил: info@malacgenijalac.mk 
URL: https://malacgenijalac.mk/  
Контакт телефон: 071890800  
Поштенски Фах: 1000  
Адреса за апликација: info@malacgenijalac.mk  
Назнака (референца) на огласот: Наставник  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: - Завршено високо стручно образование - Педагошки факултет, Факултет за дефектологија, Филолошки факултет, Психолошки факултет или друг факултет
- Работно искуство во работа со деца
- Способност за презентирање и припремање на едукативни материјали
- Изразена работна етика, способност за работа во тим и во динамично опкружување.
 
Број на прегледи: 1309 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Целосен оглас:
Училиштето Малац Генијалац е интернационален едукативен систем наменет за здрав развој на детскиот мозок.Целите на Малац Генијалац се поттикнување и развивање на интелектуални вештини и способности кај децата, почнувајќи од најрани години од детскиот живот. Програмата е наменета за деца на возраст од 4 до 12 години.

Повеќе детали за училиштето на: www.malacgenijalac.mk

Потребен е:

                                                               Учител/ка по ментална аритметика

Услови:
- Завршено високо стручно образование - Педагошки факултет, Факултет за дефектологија, Филолошки факултет, Психолошки факултет или друг факултет
- Работно искуство во работа со деца
- Способност за презентирање и припремање на едукативни материјали
- Изразена работна етика, способност за работа во тим и во динамично опкружување.

Нудиме:
- Работен однос на неопределено време
- Пријатна работна атмосфера

                                         Вашето CV можете да го испратите на маил info@malacgenijalac.mk
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2758
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 16322

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата