најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
04/02/2023 12:54:12 | Активни огласи: 183 | Вчерашни: 26 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (5)
Келнер/ка (5)
Продавач/ка во малопродажен објект (5)
Доктор/ка (4)
Комерцијалист (4)
Кувар/ка (4)
Магационер (4)
Продавач (4)
Телефонски оператор (4)
Фармацевтски техничар (4)
Software Tester (3)
Административен работник (3)
Градежен инженер (3)
Градежен техничар (3)
Стоматолошка сестра (3)
Customer Service Representative (2)
Адвокатски приправник (2)
Административен асистент (2)
Архитект (2)
Возач (2)
Готвач (2)
Градежен работник (2)
Девелопер за Microsoft Dynamics NAV (2)
Дистрибутер (2)
Електро инженер (2)
Келнер/Шанкер (2)
Машински инженер (2)
Медицинска сестра (2)
Мерчендајзер (2)
Монтер (2)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (во автомобилска индустрија) (2)
Помошник во кујна (2)
Работник во производство (2)
Рецепционер (2)
Салатер (2)
Собар/ka (2)
Техничар (2)
Фармацевт (2)
Хаусмајстор (2)
Хигиеничар (2)
Хостеса (2)
Account Assistant (1)
Application System Analyst/Programmer (1)
Area Sales Manager (1)
Business Development Manager (1)
Business Intelligence Analysts/Developers (1)
Construction engineer (1)
Customer Service Executive (1)
Digital Marketing Specialist (1)
FINANCIAL ANALYST (1)
Full Stack Developer (1)
Functional Support Analyst (1)
Head of Accounting (1)
Helpdesk Support Tech II (1)
IT Project Manager (1)
Junior Product Manager (1)
Project Manager (1)
Regional manager (1)
SALES EXECUTIVE (1)
Sales Representative for Macedonian Clients (1)
Tourism and Hospitality Sector Facilitator (1)
WEB DESIGN (1)
Web developer (1)
Агент за продажба (1)
Администратор на база на податоци (1)
Асистент за финансии (1)
Бравар (1)
Виљушкарист (1)
Геодетски инженер (1)
Геометар (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Деловен асистент (1)
Диспечер/ка (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Економист (1)
Електричар (1)
Електро техничар (1)
Електроавтоматичар (1)
Заварувач (1)
Касиер/ка (1)
Комерцијалист за продажба (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Кредитен референт  (1)
Личен асистент (1)
Машинист (1)
Машинист за управување со багер (1)
Менаџер за продажба (1)
Набавувач / Purchasing Specialist (1)
Надворешен соработник (1)
Неговател/ка (1)
Обезбедувач (1)
Одговорен за одржување (1)
Одговорен сметководител (1)
Општи работници (1)
Пакувач (1)
Персонал за во кујна (1)
Персонал за продажба (1)
Пица мајстор (1)
Помошник Сметководител (1)
Промотер/ки (1)
Работник (1)
Ракувач со градежна машина (1)
Референт за продажба (1)
Столар (1)
Стручен Соработник (1)
Техничка секретарка (1)
Тим лидер (1)
Управувач со градежна машина (1)
Фактурист (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Царински декларант (1)
Шанкер/ка (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Ако би имале нешто од корист, мора да го заработиме, а да заработиш стана луцидно, инвентивно, генијално, активно, претприемнички.
-Henry Ward Beecher
 
Најпопуларни Огласи
Контакт Центар Агенти
Оне Контакт
(3680 прегледи)
Пакувач
.
(2148 прегледи)
Медицинска сестра
ПЗУ Фемили Хелт
(2089 прегледи)
Возач
АДАСТРА ДОО Скопје
(1773 прегледи)
Административен работник
Универзал Комерц Скопје
(1699 прегледи)
Работник во производство
ЕЛЕМА
(1692 прегледи)
Геодетски инженер
АСТРА ИНЖЕНЕРИНГ
(1646 прегледи)
Техничка секретарка
АДАСТРА ДОО Скопје
(1459 прегледи)
Тим лидер
ИНВЕНИО
(1355 прегледи)
Customer Service Representative
Оне Контакт
(1310 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 711329
 
HILL International
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: HILL International
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Недвижнини 
Работно Место: Маркетинг менаџер 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 14/01/2023 
Краен рок за пријавување: 30/01/2023 
Оглас внесен на: 16/01/2023 
Емаил: apply.macedonia@hill-international.com 
URL: www.hill.mk 
Контакт телефон: +389 2 3296 481 
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: • Висока стручна подготовка од областа на општествените науки;
• Минимум 5 години работно искуство на иста или слична работа позиција;
• Одлично познавање Microsoft Office пакет;
• Одлично познавање на англиски јазик;
• Изразени аналитички способности;
• Силни организациски и интерперсонални вештини.
• Развиени комуникациски вештини, способност за ефективно решавање проблеми и донесување одлуки.
 
Број на прегледи: 710 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Хилл Скопје за својот клиент, повеќенаменски комплекс и реномиран регионален лидер, истакнат во својата област за широка потрошувачка. Проект со постојан активен раст во полето на недвижности. Со таа цел за да обезбедиме понатамошен развој, бараме комуникативна, амбициозна и креативна личност.
Маркетинг менаџер
Опис на работното место:
•    Управува со целокупниот маркетинг, како и активностите во рамките на одделот за маркетинг;
•    Развива маркетинг стратегија, го надгледува и креира буџетот за маркетинг на друштвото;
•    Развива организациска и оперативна структура за маркетинг одделот;
•    Планира и спроведува промотивни кампањи;
•    Следење и известување за ефективноста на маркетинг комуникациите;
•    Анализа на потенцијалните стратешки односи со партнерите за маркетинг друштвото;
•    Изготвува внатрешни политики процедури и оперативни документи за одделот Маркетинг.
Потребни стручни работни компетенции/способности и вештини:
•    Висока стручна подготовка од областа на општествените науки;
•    Минимум 5 години работно искуство на иста или слична работа позиција;
•    Одлично познавање Microsoft Office пакет;
•    Одлично познавање на англиски јазик;
•    Изразени аналитички способности;
•    Силни организациски и интерперсонални вештини.
•    Развиени комуникациски вештини, способност за ефективно решавање проблеми и донесување одлуки.
Нашиот клиент Ви нуди перспективна улога со можност целосно да ги изразите и надополните Вашите професионални способност во реномирана компанија.
Доколку верувате дека сте вистинската личност за горенаведената позиција, Ве молиме испратете го Вашето CV, со назнака на позицијата на нашата email адреса, со целосна доверливост.
e-mail: apply.macedonia@hill-international.com  
https://www.hill-international.com/en-MK/
тел: +389 2 3296 481
Хилл Скопје, ул. Анастас Митрев, бр. 26/4, Скопје
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1985
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 16377

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата